سفیر نروژ در ایران با حضور در حرم مطهر رضوی از بخش‌های مختلف اماکن متبرکه رضوی از جمله موزه فرش آن دیدن کرد.

سیگوالد تامین‌ هاوگه پس از حضور در حرم مطهر رضوی و بازدید از صحن‌های آزادی و انقلاب اسلامی با اشاره به شکوه و معنویت خاص این آستان مقدس اظهار کرد: به عنوان یک اروپایی تحت‌ تاثیر شکوه حرم امام رضا(ع) قرار گرفتم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سفیر نروژ در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه هنر و معماری در این مکان مقدس از تاریخچه‌ای غنی و بسیار کهن برخوردار است، گفت: طی بازدیدی که از صحن‌های آزادی و انقلاب اسلامی داشتم، اطلاعات هنری و فرهنگی ارزشمندی در خصوص معماری ایرانی اسلامی کسب کردم و تحت‌ تاثیر این سبک از معماری قرار گرفتم؛ از همین رو سعی می‌کنم این اطلاعات ارزشمند را به دیگران نیز منتقل کنم.

 وی با بیان اینکه بازدید از موزه فرش آستان قدس رضوی نیز من را بسیار تحت تاثیر قرار داد، افزود: محل نمایش فرش‌های کهن و گران‌بها در این موزه بسیار خلاقانه و دقیق طراحی شده و با نورپردازی فوق‌العاده می‌توان نقوش ظریف بافته شده که برگرفته از فرهنگ و هنر غنی و اصیل اقوام مختلف ایرانی است را روی هر فرش با وضوح مشاهده کرد.

 سفیر نروژ در ایران ادامه داد: حرم امام رضا(ع) قداست بالایی برای مسلمانان جهان دارد و روزانه میلیون‌ها زائر با اعتقاد قلبی برای زیارت به این مکان مقدس می‌آیند. من امروز به عنوان یک شهروند اروپایی لحظه‌ای که برای نخستین بار وارد این مکان شدم، روحم تحت تاثیر قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: حرم امام رضا(ع) مکانی است که می‌توان به تمام مردم جهان آن را معرفی کرد تا با حضور در این مکان مقدس همانند من تحت تاثیر شکوه و معنویت آن قرار گیرند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin