«مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان ایران و «دراگان تودورویچ» سفیر کشور صربستان در تهران، دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در ابتدای این دیدار سلطانی‌فر ضمن تبریک روز ملی صربستان گفت: روابط دو کشور روز به روز در حال رشد و توسعه در عرصه‌های مختلف از جمله ورزش است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این گسترش روابط حسنه ناشی از اراده مسوولان دو کشور است که امیدواریم ایران و صربستان از این ظرفیت در عرصه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، اقتصادی و جوانان استفاده کنند.

وی افزود: در بسیاری از رشته‌های ورزشی ما تجربیات و قدرت بیشتری داریم و در بعضی از رشته‌ها هم صربستان از ما بهتر است که باید با اعزام مربی، مدرس و برگزاری دوره‌های مختلف به یکدیگر در توسعه و پیشرفت این رشته‌ها کمک کنیم.

سلطانی‌فر تاکید کرد: هر دو کشور جزو ۱۰ قدرت برتر والیبال دنیا هستند، ما در بسکتبال هم تنها سهمیه آسیا را برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو گرفتیم. در واترپلو هم بعد از سال‌ها به مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا رسیدیم. علاوه بر این رشته‌ها در بسیاری از رشته‌های دیگر مثل تکواندو، تنیس روی میز، فوتبال و کشتی هم زمینه همکاری متقابل زیادی وجود دارد. مربیان صرب که در رشته‌های مختلف به ایران آمدند همیشه مربیان خوب و بی حاشیه‌ای بودند.

سلطانی‌فر در خصوص امضای تفاهم‌نامه همکاری بین ایران و صربستان در زمینه‌های مختلف از جمله ورزش و جوانان گفت: این یادداشت تفاهم خیز بلندی برای شروع یک فصل جدید در روابط ۲ کشور است که امیدواریم با سفری که به زودی قرار است رییس جمهور صربستان به ایران دارد امضا شود.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: انعقاد این تفاهم‌نامه علاوه بر ورزش فرصت بسیار خوبی برای جوانان ۲ کشور هم است. حدود ۲ هزار و ۶۰۰ تشکل مردم نهاد در کشور داریم که جوانان آینده ساز ما در آن مشغول به فعالیت هستند. همچنین در توریسم و گردشگری ورزشی و مسائل پزشکی ورزشی هم زمینه همکاری زیادی بین ۲ کشور وجود دارد.

سلطانی‌فر در پایان گفت: ما کشورهایی را که در دوران سخت تحریم آمریکا علیه ایران تنهایمان نگذاشتند فراموش نمی‌کنیم و تاکید رییس جمهور کشورمان آقای روحانی این است که چنین کشورهایی مثل صربستان در اولویت برای گسترش روابط بعد از بازگشت شرایط طبیعی به کشور باشند.

دراگان تودورویچ، سفیر صربستان هم ضمن تشکر از وزیر ورزش و جوانان ایران برای این دیدار گفت: در ۱۰ سال گذشته روابط بسیار حسنه‌ای با ایران داشتیم و رییس جمهور صربستان بسیار مایل است که روابط ۲ کشور بیش از قبل گسترش یابد. هشت تفاهم‌نامه در زمینه‌های مختلف از جمله ورزش با ایران آماده امضا داریم و ایشان قصد دارند بعد از انتخابات ماه آینده در صربستان شخصا به ایران سفر کنند. ما مشتاق هر گونه همکاری در هر زمینه‌ای با کشور ایران هستیم و هیچ مرزی در این خصوص قائل نیستیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin