سفیر وین در تهران گفت که براساس تصمیم مقامات ایران و اتریش، روابط دو کشور به صورت ساختار مند و سیستماتیک ادامه خواهد یافت.

استفان شولتس در حاشیه سفر به کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا، به روابط نزدیک ایران با اتریش اشاره کرد و در زمینه هدف سفر خود، ابراز داشت: هدف عمده از این سفر آشنایی با ظرفیت های استان کهگیلویه و بویراحمد است که بر اساس شناختی که از این ظرفیت های پیدا می کنیم بتوانیم توسعه روابط بین دو طرف را شکل دهیم.

وی تاکید کرد: این سفر به نوعی در ادامه سفر رسمی ریاست جمهوری جناب آقای دکتر روحانی به اتریش در ۲ سال گذشته است که طی آن سفر، مقامات دو کشورتصمیم بر این گرفتند که به صورت ساختارمند و سیستماتیک روابط را شکل دهند.

سفیر اتریش در ایران عنوان کرد: درک می کنیم که شرایط ایران پیچیده شده است و در واقع تحریم های ناعادلانه ایالت متحده وهم شرایط کرونا باعث شده کشور ها دچار مشکلاتی شوند.

شولتس بیان کرد: بین اتریش و کهگیلویه و بویراحمد شباهت های بسیار از نظر طبیعی و اقلیمی وجود دارد و از نظر فضای محیط زیست و جنگل و مدیریت منابع این استان موفق بوده است.

وی تاکید کرد: درحوزه گردشگری این استان، اتریش تمایل دارد که تجربیات خود را با کمال میل با این استان تقسیم کند.

سفیر اتریش در ایران گفت: کشور اتریش ۱۵ درصد تولید ناخالص ملی خودش را از محل گردشگری به دست می آورد.

وی با اشاره به شناخت فرصت های سرمایه گذاری در استان، تصریح کرد: باید ظرفیت های استان را ارزیابی کنیم و یه ضرب المثل درزبان اتریش وجود دارد که می گوید شرکت ها را تا دم سرچشمه بیاوریم به این معنا که هدایتشانکنیم که برای همکاری بیایند ولی نوشیدن آب و استفاده از آب را خودشان باید انجام دهند.

سفیر اتریش در ایران ابراز داشت: مایلم تاکید دوباره ای داشته باشم که ما می خواهیم از فرصت استفاده کنیم از فرصتی که از الان تا پایان کرونا و از الان تا پایان دوره این محاصره اقتصادی وجود دارد.

شولتس  خاطرنشان کرد: در گام بعدی انتظار داریم مجموعه هایی که علاقه دارند همکاری شود به سفارت اتریش در تهران سربزنند و به صورت تخصصی تر گفت و گو ها را به پیش ببرند.

وی بیان کرد: به همراه معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد درها امروز گشایش یافت و شناخت هایی صورت گرفت.

سفیر اتریش در ایران گفت: باید گام های بعدی توسط بنگاه ها و شرکت های اقتصادی برداشته شود.

شولتس افزود: در بحث فرهنگی در این استان نیز مناسبات فرهنگی برگزار خواهیم کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin