یوستوس کمپر با حضور در دفتر مهدی تاج ریاست فدراسیون فوتبال، گفت: به فوتبال ایران علاقه زیادی دارم و در این سال ها فرصت کرده ام یک بار برای تماشای دیدار در شهرآورد تهران به ورزشگاه آزادی بروم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رایزن فرهنگی سفارت آلمان در تهران می گوید: وقتی شهرآورد در آلمان برگزار می شود ظرفیت ورزشگاه به صورت 10 و 90 درصد تقسیم می شود اما این ظرفیت در تهران به صورت برابر بین تماشاگران شهرآورد تهران تقسیم می شود و این مساله به زیبایی شهرآورد می افزاید.

وی ادامه داد: این دیدار واقعا جو فوق العاده ای داشت و ظرفیت به صورت مساوی بین تماشاگران دو تیم تقسیم شده بود. باید بگویم جو شهرآورد تهران بی نظیر است.

کمپر ادامه داد: نتایج تیم ملی ایران در سال های اخیر قابل توجه و تقدیر است به ویژه بازی های بسیار خوبی که در جام جهانی انجام دادید که در سطح جهان بازتاب خوبی داشت.

او افزود: همین طور تیم ملی ایران با اقتدار به جام جهانی رفت که این موضوع هم نشان دهنده پیشرفت فوتبال ایران است ضمن اینکه سال گذشته در جریان مسابقات جام جهانی نوجوانان تیم ایران در برابر نماینده آلمان به پیروزی پرگلی دست یافت که از نظر خبری سر و صدای زیادی تولید کرد.

رایزن فرهنگی سفارت آلمان در ایران گفت: بازیکنان زیادی از فوتبال ایران را می شناسم که بزرگ فوتبال ایران هستند. علی پروین جزو بازیکنان بزرگ ایران است و من برایش احترام زیادی قائلم.

تاج نیز در این دیدار گفت: مردم ایران از دیرباز به فوتبال آلمان علاقه داشته و فوتبالیست های بزرگی نظیر؛ گرد مولر،سپ مایر،فرانتس بکن باوئر،گونتر نتزر،لوتار ماتیوس را می شناسند و هرگز فراموش نخواهند کرد.

وی افزود: تیم های ملی دو کشور ایران و آلمان سابقه بازی رو در رو نیز داشته اند که خاطرات آن در ذهن فوتبال دوستان ایرانی باقی مانده و امیدوارم همکاری های فوتبال دو کشور در آینده بیشتر شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin