رایزن اقتصادی فرانسه در ایران گفت: تمامی شرکتهای فرانسوی، جزو شرکتهای پیشرو در زمینه فنی فعالیت‌های حوزه تخصصی خود هستند و می‌توانند فناوری‌های نوین را به ایران منتقل کنند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رومن کروال رایزن اقتصادی فرانسه در ایران در مراسم تبادل یادداشت همکاری بین انجمن متخصصین آب و فاضلاب ایران و انجمن آب فرانسه با بیان اینکه انجمن آب فرانسه شامل ۷۰۰ شرکت در زمینه آب و فاضلاب است، گفت: این انجمن توانسته است همکاری هایی با ایران در زمینه آب و فاضلاب داشته باشد؛ البته این یادداشت تفاهم می تواند میزان همکاری های ایران و فرانسه در زمینه صنعت آب و فاضلاب را افزایش دهد.

وی ادامه داد: تمامی این شرکت های فرانسوی جزو شرکت های پیشرو در زمینه فنی فعالیت های خودشان هستند و فناوری های نوین را در زمینه آب، انتقال آب و فاضلاب در اختیار دارند. کروال حضور شرکت های فرانسوی در این نمایشگاه بین المللی صنعت آب را نشان از علاقه مندی این شرکت‌ها دانست و ادامه داد: امیدواریم این یادداشت تفاهم، زمینه آغاز همکاری برای ایران و فرانسه در زمینه آب باشد که در نتیجه می تواند موجب توسعه فعالیت های شرکت های ایرانی و فرانسوی در صنعت آب با استفاده از روش های نوین باشد.

به گفته رایزن اقتصادی سفارت فرانسه در ایران، آژانس بین المللی دولتی فرانسه به عنوان نهادی بین المللی و به منظور بالا بردن همکاری های دو جنبه فرانسه با سایر کشورهای دنیا از انجمن آب ایران برای حضورشان در سال ۲۰۱۸ میلادی در فرانسه دعوت می کند. این آژانس علاوه بر حمایت از شرکت های فرانسوی به منظور حضور در صنعت آب و فاضلاب ایران از سایر شرکت های دنیا نیز برای مشارکت با شرکت های فرانسوی حمایت می کند.

در ادامه این مراسم تبادل یادداشت همکاری بین انجمن آب ایران و فرانسه، حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب ایران با تاکید بر اینکه شرکت های فرانسوی سابقه فعالیتی خوبی در بخش آب و فاضلاب ایران دارند گفت: بخش خصوصی ایران توانسته است با شرکت های صاحب‌نام دنیا ارتباط برقرار کرده و زمینه همکاری مشترک شکل گیرد که چنین رویه ای نشان از عملکرد خوب این شرکت ها دارد.

وی ادامه داد: شرکت مهندسی آب و فاضلاب ایران از شرکت های ایرانی که اقدام به فعالیت در بازارهای داخلی و سایر بازارهای بین المللی در زمینه صنعت آب و فاضلاب دارند، حمایت می کند؛ این در حالی است که سابقه فعالیت شرکت‌های فرانسوی در ایران مربوط به ۴۰ سال گذشته است که در بخش احداث تصفیه خانه ها شاهد حضور آنها بودیم که به دلیل تحریم ها ارتباط ما با این شرکت ها کاهش یافت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این یادداشت دو جانبه مورد حمایت ایران است، گفت: ایران ارتباط خوبی با شرکت های آلمانی و انجمن آب آلمان در زمینه صنعت آب و فاضلاب دارد.

به گفته جانباز، اگر ارتباطات ایران با سایر شرکت های فعال در زمینه آب و فاضلاب در سطح بین المللی به صورت سیستماتیک برقرار شود می توانیم زمینه حضور بیشتری برای شرکت های خارجی فراهم کنیم اما می توانم این قول را بدهم که در ادامه فعالیت های شرکت های خارجی در ایران، شرکت مهندسی آب و فاضلاب ایران از این حضور حمایت می کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin