رایزن اقتصادی سفارت اتریش در ایران گفت: همکاری اقتصادی و تجاری اتریش و ایران با وجود فشار و تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران ادامه می‌یابد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، کریستف گراب مایر در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی سمنان در سالن جلسات اتاق بازرگانی این استان افزود: اجرای تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ملت ایران برای اتریش تاثیر حقوقی ندارد، اما عواقبی دارد که شرکت‌های اتریشی برای همکاری با ایران را دچار تردید کرده است.

وی خاطر نشان کرد: باید برای مقابله با سیل تحریم‌های اقتصادی، کفش آهنین پوشید و بازار ایران برای شرکت های اتریش یک بازار هدف ویژه است.

رایزن اقتصادی سفارت اتریش در ایران ادامه داد: بیشتر شرکت‌های تجاری و اقتصادی اتریش خصوصی است و به این دلیل در اجرای طرح‌های مختلف تجاری با ایران کار در زمان تحریم‌ها به کندی انجام می شود.

گراب مایر تصریح کرد: شرکت‌های ایرانی بهتر از دیگر شرکت‌های جهانی در زمان تحریم‌ها راهکارهای عملی داشتند و بهترین تصمیم‌ها را گرفتند و این رویه را در گذشته هم از فعالان اقتصادی این کشور شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: راه حل‌های کلی برای عبور از مشکلات تحریم‌های اقتصادی و افزایش روابط تجاری وجود ندارد، اما به صورت جزئی ایران و اتریش می توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند.

رایزن اقتصادی سفارت اتریش در ایران گفت: اتریش آماده تبادل نظر در بخش‌های مختلف اقتصادی با ایران است و در زمان تحریم‌ها این کشور به روابط خود با ایران ادامه می دهد.

گراب مایر به همراه «اشتفان شولتس» سفیر اتریش در تهران به منظور بررسی و شناخت ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری سمنان، در قالب سفر یک‌روزه به این استان سفره کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin