سفیر آلمان در ایران با محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رئیس دفتر رئیس جمهور در این دیدار با اشاره به زمینه های متعدد همکاری تهران-برلین در بخش های مختلف سیاسی، تجاری و انسان دوستانه، تاکید کرد: آلمان یکی از شرکای سنتی تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بوده و تهران از گسترش همکاری های مشترک استقبال می کند.

محمود واعظی با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران درصورتی به تعهدات خود در برجام پایبند است که طرف های مقابل هم باید به آنچه تعهد کرده اند، متعهد باشند.

وی با اشاره به مشارکت آلمان در مذاکرات هسته ای، تصریح کرد: با اقدامات مخرب و کارشکنی های آمریکا حفظ برجام از شکل گیری آن سخت تر شد و کشورهای باقیمانده در برجام در تعامل با یکدیگر و حمایت جامعه جهانی موجب حفظ این توافق بین المللی شد.

رئیس دفتر رییس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد درصورت پایبندی طرف های برجام به تعهدات این توافق نامه، به تعهدات برجامی خود بازگردد.

واعظی همچنین با اشاره به بحران های متعدد در خاورمیانه بر ضرورت اتخاذ روش های گفت و گو و مذاکره و راه حل های بدون جنگ برای حل مشکلات و اختلافات تاکید کرد.

هانس اودو موتسل، سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران نیز در این دیدار با اشاره به تاریخ و فرهنگ غنی و نقش پررنگ جمهوری اسلامی ایران در منطقه، گفتگوی میان فرهنگ ها و کشورها را بسیار مهم توصیف نموده و ابراز امیدواری کرد که در زمان حضور خود در تهران، مناسبات دو کشور گسترش یابد.

وی با اشاره به مشکلات منطقه، گفتگو را گامی موثر برای برون رفت از چالش های موجود دانست.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin