سفیر ایتالیا در تهران از حضور گروه ایتالیایی “ساندوالک” در ایران خبر داد که صدای بازارهای سنتی ایران را ضبط می‌کنند.به گزارش آوا دیپلماتیک، “لوکا جان سانتی” سفیر ایتالیا در دیدار با “علی مرادخانی” معاون هنری وزیر ارشاداز گسترش روابط دو کشور اظهار خرسندی کرد.

جان سانتی با اشاره به روابط خوب دو کشور گفت: روابط فرهنگی بین ایران و ایتالیا همواره خوب بوده است حتی در سال‌هایی که شرایط دشوار بود.

وی افزود: خوشبختانه در 6 ماه اخیر شرایط بسیار بهتر شده و میزان تبادلات فرهنگی دو کشور بسیار زیاد شده و می‌‌تواند روابط قوی‌تری بین دو طرف شکل بگیرد. این ملاقات اهمیت بسیاری دارد چون دو هفته دیگر وزیر فرهنگ و گردشگری ایتالیا به همراه یک هیأت فرهنگی به ایران سفر می‌کند. بنابراین می‌توانیم زمینه‌های گسترش روابط فرهنگی‌مان را آماده کنیم.

سفیر ایتالیا از جشنواره تئاتر فجر به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی یاد کرد و به حضور گروه‌های ایتالیایی در جشنواره اشاره کرد و گفت: امسال دو گروه تئاتر از ایتالیا در جشنواره تئاتر فجر شرکت می‌کنند. در گذشته هم گروه‌های تئاتری بودند که از ایتالیا به ایران آمدند و اجرا کردند. امیدواریم این روابط گسترده‌تر شود و تبادل فرهنگی در این زمینه صورت بگیرد. جشنواره امسال می‌تواند نقطه آغازی برای از سرگیری این گونه روابط باشد.

جان سانتی گفت: از سوی ایتالیا این تمایل وجود دارد که رابطه با موزه هنرهای معاصر گسترش پیدا کند. همچنین امیدواریم با همکاری شما زمینه همکاری خوبی بین موزه موسیقی تهران و موزه‌های ایتالیا برقرار شود.

سفیر ایتالیا به گروه “ساندوالک” اشاره کرد که به جاهای مختلف سفر و آواها و تصاویری را ضبط می‌کنند و در آینده نزدیک به ایران سفر خواهند کردند خاطرنشان کرد: پروژه بعدی آن‌ها در مورد ایران است و هدفشان این است که به جاهای مختلف ایران سفر کنند و در شهرهایی که بازارهای سنتی دارند صداهای آن بازارها را ضبط کنند. این گروه تا کنون به سواحل حاشیه مدیترانه و دریای سیاه سفر کرده‌اند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin