کاردار سفارت اوکراین طی دیدار با رئیس هلال احمر با اشاره به جنگ اخیر در اوکراین، خواستار دریافت خدمات توانبخشی شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، امیرمحسن ضیائی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در دیدار سرگی کراسنوشاپکا، کاردار سفارت اوکراین در تهران با اشاره به اینکه هلال ‌احمر در ایران با ارائه خدماتی متنوع در داخل و خارج از کشور بیش از 90 سال قدمت دارد، اظهار داشت: مهمترین ماموریت هلال‌ احمر به عنوان مسئول رسمی امداد و نجات در کشور، نجات جان انسان ها و امدادرسانی در حوادث و سوانح مختلف است و لذا به عنوان پاسخ‌ دهنده به حوادث، شعب مختلف جمعیت در همه استان ها و شهرستانها فعال هستند.

وی با اشاره به استفاده از یک ‌هزار آمبولانس در جمعیت هلال ‌احمر برای خدمت‌ رسانی به مردم و فعالیت ناوگان امداد هوایی هلال ‌احمر ایران، گفت: هم ‌اکنون در حال توسعه ناوگان امداد هوایی هلال ‌احمر هستیم تا بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت و درمان، تمام کشور را زیرپوشش خدمات ناوگان امداد هوایی ببریم.

ضیائی با بیان اینکه بیش از 57 درصد از 17 میلیون داوطلب دنیا متعلق به چهار کشور ژاپن، چین، هند و ایران است، اظهار داشت: به علاوه ایران بیشترین نسبت جمعیت به داوطلب را دارد و با فعالیت 2 میلیون داوطلب و جوان، خدمات ارزنده‌ای را در هنگام سوانح و حوادث و در شرایط مختلف به مردم ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مناسبی که در سازمان‌های جوانان و داوطلبان جمعیت هلال ‌احمر وجود دارد، عنوان کرد: به علاوه هلال ‌احمر ایران در حوزه بین‌الملل فعالیت‌های بسیاری انجام می‌دهد که نمونه آن فعالیت بیش از 30 مرکز درمانی فعال در 21 کشور در خارج از کشور است.

رئیس جمعیت هلال ‌احمر با یادآوری عضویت هلال ‌احمر ایران در هیات رئیسه فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌ احمر، گفت:هلال‌احمر ایران جزو 10 جمعیت قدرتمند دنیا است و در هر شرایطی آماده خدمت‌رسانی به سایر کشورها است و در زمینه استمداد جهانی برای کمک به اوکراین نیز از سوی فدراسیون کمک‌های اهدایی برای این کشور داشته است.

در این دیدار سرگی کراسنوشاپکا، کاردار سفارت اوکراین در تهران با اشاره به اینکه ایران و اوکراین از گذشته همکاری‌های بسیار خوبی با هم داشتند، گفت: اوکراین پس از جنگ اخیر نیاز به کمک‌های بسیاری در سه زمینه دارد که از جمله آنها در حوزه تجهیزات پزشکی است.

وی افزود: همچنین زخمی‌های جنگ اخیر در اوکراین در حوزه‌های توانبخشی و دریافت خدمات توانبخشی از جمله اورتز و پروتز و همچنین پذیرش تعدادی از بیماران در ایران نیز نیازمند دریافت و بهره‌مندی از کمک‌های هلال‌ احمر ایران است.

ضیائی هم در پاسخ به درخواست کمک سفیر اوکراین گفت: ایران نیز 8 سال جنگ نابرابر را متحمل شد و هنوز درگیر عوارض آن است و لذا از این جهت خود را همدل و همزبان با شما می‌دانیم و در حد توان خود آماده کمک به اوکراین هستیم.

وی با تقدیر از کمک‌های اوکراین به ایران در زلزله بم، خاطرنشان کرد: هلال‌ احمر ایران در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی و همچنین ارائه خدمات توانبخشی به آسیب‌دیدگان از جنگ اوکراین در حد توان خود آمادگی ارائه کمک‌های لازم را دارد و به علاوه در زمینه پذیرش بیماران نیز می‌تواند از طریق مذاکره با وزارت بهداشت زمینه را برای پذیرش بیماران در بیمارستان‌های ایران تسهیل کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin