معصومه پاشایی بهرام، رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در مجمع مجالس آسیایی (APA)با بنیاد حسین اف، سفیر آذربایجان در تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، پاشایی بهرام در این دیدار با اشاره به مشترکات فرهنگی ایران و آذربایجان گفت: روابط دو کشور در تمامی عرصه ها با چشم انداز روشن و رو به گسترش مواجه است و باید از این مناسبات در جهت ارتقای همکاری های متقابل به ویژه در زمینه اقتصادی بیش از پیش بهره برد.

پاشایی بهرام، در ادامه از توافق به عمل آمده میان دو کشور آذربایجان و ارمنستان ابراز خرسندی کرد و افزود: همکاری های سازنده جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در مجامع و سازمان های بین المللی و منطقه ای از جمله مجمع مجالس آسیایی نشان از عمق دوستی میان دو کشور است.

وی در ادامه این دیدار با تأکید بر اهمیت دیپلماسی پارلمانی و وجود مناسبات عمیق میان تهران-باکو خاطرنشان کرد: اعضای گروه پارلمانی مجمع مجالس آسیایی دو کشور با استفاده از فرصت و پتانسیل های موجود می توانند با استمرار همکاری و رایزنی پارلمانی گام های بیشتری را در جهت تقویت و پیشبرد اهداف این مجمع بردارند.

رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در مجمع مجالس آسیایی (APA) در پایان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران در بازسازی آذربایجان و همچنین به بازگشت آوارگان تأکید کرد.

بنیاد حسین اف، سفیر آذربایجان در تهران نیز در ادامه این دیدار ضمن قدردانی از مواضع و حمایت های جمهوری اسلامی ایران از جمهوری آذربایجان خاطر نشان کرد: مشترکات دو ملت و همکاری دولت ها از عوامل مورد توجه است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: در شرایط اوج گیری این بیماری، از میان همسایگان جمهوری اسلامی ایران تنها کشور آذربایجان مرزهای خود را با این کشور دوست و همسایه مسدود نکرد و این خود نشان از اهمیت جمهوری اسلامی ایران در روابط خارجی جمهوری آذربایجان دارد.

سفیر آذربایجان در تهران بر آغاز تزریق واکسن در ده روز آینده در آذربایجان اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که با کنترل این بیماری رفت و آمد میان کشورها از سر گرفته می شود.

در پایان طرفین بر تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات تأکید کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin