معاون سفیر استرالیا در ایران با بیان اینکه خدمات صورت گرفته توسط ایران جای تقدیر دارد، گفت: اعتماد خوبی بین سازمان‌های مردم ‌نهاد بین‌اللملی و ایران برقرار است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، آنا امدو در دیدار با معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری سمنان در محل استانداری ضمن بیان اینکه برای تمام جوامع بین‌المللی این درک و شناخت وجود دارد که فراهم آوردن امکانات خدمات‌رسانی به پناهندگان کار بسیار سختی به شمار می‌رود، ابراز داشت: این وظیفه خطیر و کار ارزشمند بر عهده جمهوری اسلامی ایران گذارده شده است.

وی ضمن بیان اینکه اعتماد متقابل بسیار خوبی میان تمامی حامیان مالی اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد بین‌المللی و دولت جمهوری اسلامی ایران برقرار است، اضافه کرد: این اعتماد می‌تواند به بهبود روابط دو جانبه میان این دو کشور بسیار کمک کند.

معاون سفیر استرالیا در ایران با بیان اینکه ارائه خدمات آموزشی از برنامه‌های اصلی و محوری است که در سایه سار آن می‌توان اقدامات بزرگ و قابل توجهی را به انجام رساند، ابراز داشت: هر چه در زمینه آموزش بیشتر تلاش شود به همان نسبت با مشکلات کمتری مواجه خواهیم بود لذا این مهم باید در دستور کار قرار گیرد.

امدو اضافه کرد: رویکرد جدید و اقدامات بسیار خوب اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان در ارائه خدمات مختلف به‌ویژه عملکردهای آموزشی بسیار مورد تقدیر و تأیید جامعه بین‌المللی است که امیدواریم این روند ادامه‌دار باشد.

بر ضرورت تامین امکان سکونت اتباع افغانستانی در مهمان‌شهر سمنان تاکید کرد و گفت:این افراد زندگی با احترام متقابل را در استان تجربه می‌کنند.

حبیب الله خجسته پور در دیدار با معاون سفیر استرالیا در ایران و هیئت کارشناسان امور پناهندگان نروژ ضمن بیان اینکه استان سمنان یکی از میزبان‌های عمده پناهندگان کشور افغانستان است، ابراز داشت: علاوه بر تأمین امکان سکونت پناهندگان و اتباع افغانی در مهمان شهر سمنان، اتباع افغانستان در سایر شهرهای این استان زندگی با احترام متقابل را تجربه می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به ارتباط و تعامل بسیار سازنده میان شهروندان استان سمنان و پناهندگان افغانستانی، افزود: علاوه بر تعامل فرهنگی میان مردم خدمات‌رسانی از سوی نهادهای حاکمیتی استان با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به افغانستانی‌های مقیم سمنان صورت می‌گیرد.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه میان دانش آموزان افغانستانی و ایرانی حاضر در مراکز آموزشی استان نیز تعامل خوبی برقرار است، تاکید داشت: استفاده مشترک از یک ظرفیت آموزشی در سایه عدالت، توصیه شده دین اسلامی و مسئولان استان سمنان است.

خجسته پور گفت: برنامه برای استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و توانمندی‌های مختلف اتباع افغانستانی مقیم استان سمنان در دستور کار مسئولان استانی قرار دارد که می‌توان آن را با بهره گیری از خدمات کمیساریای امور پناهندگان سازمان ملل گسترش داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin