آخرین خبرها
دیدار و رایزنی محمود صادقی با سفیر نیوزیلند در ایران

دیدار و رایزنی محمود صادقی با سفیر نیوزیلند در ایران

محمود صادقی در دیدار با سفیر نیوزلند، حضور تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در دانشگاه های نیوزیلند را فرصت خوبی برای توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی دو کشور دانست.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و نیوزیلند در دیدار ایمن اوشانسی سفیر نیوزیلند در تهران با بیان این مطلب، افزود: ظرفیت های بسیاری در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه ارتباطات پارلمانی وجود دارد که می توان از آن در راستای منافع دو ملت بهره برد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با استقبال از روند رو به رشد همکاری های دانشگاهی میان دو کشور بر اهمیت ارتباطات سیاسی، اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد و ارتباطات پارلمانی را نیز تسهیل کننده و مکمل ارتباطات سیاسی فیمابین دانست.

صادقی همچنین با اشاره به دیدگاه های مشترک دو کشور در مجامع بین المللی خاطر نشان کرد: دیدگاه های مشترک دو کشور در امر مبارزه با مواد مخدر و تروریسم در مجامع بین المللی می تواند به تثبیت صلح و برقراری آرامش در منطقه کمک فراوانی کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و نیوزیلند بر ضرورت رفع موانع بانکی در جهت ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی، تجاری و کشاورزی و آشنایی بیشتر بخش های خصوصی دو کشور از ظرفیت های یکدیگر تأکید کرد.

ایمن اوشانسی سفیر نیوزیلند در تهران در این دیدار با اعلام آمادگی دولت پارلمان نیوزیلند برای توسعه و گسترش مناسبات در عرصه های گوناگون با جمهوری اسلامی ایران گفت: فرصت های فراوانی در فضای پس از برجام میان دو کشور بوجود آمده است و دولت و پارلمان نیوزیلند هیچگونه محدودیتی برای توسعه مراودات با جمهوری اسلامی ایران را قائل نیستند.

سفیر نیوزیلند در تهران تبادل هیأت های سیاسی و تجاری در ماه های اخیر را نشان دهنده علاقه مندی مقامات عالی رتبه دو کشور در راستای توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی و دانشگاهی فیمابین دانست.

ایمن اوشانسی سفیر نیوزیلند در تهران در دیدار محمود صادقی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و نیوزیلند بر اجرایی شدن توافقنامه های امضا شده میان جمهوری اسلامی ایران و نیوزیلند تأکید کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.