محمود صادقی در دیدار با سفیر نیوزلند، حضور تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در دانشگاه های نیوزیلند را فرصت خوبی برای توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی دو کشور دانست.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و نیوزیلند در دیدار ایمن اوشانسی سفیر نیوزیلند در تهران با بیان این مطلب، افزود: ظرفیت های بسیاری در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه ارتباطات پارلمانی وجود دارد که می توان از آن در راستای منافع دو ملت بهره برد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با استقبال از روند رو به رشد همکاری های دانشگاهی میان دو کشور بر اهمیت ارتباطات سیاسی، اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد و ارتباطات پارلمانی را نیز تسهیل کننده و مکمل ارتباطات سیاسی فیمابین دانست.

صادقی همچنین با اشاره به دیدگاه های مشترک دو کشور در مجامع بین المللی خاطر نشان کرد: دیدگاه های مشترک دو کشور در امر مبارزه با مواد مخدر و تروریسم در مجامع بین المللی می تواند به تثبیت صلح و برقراری آرامش در منطقه کمک فراوانی کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و نیوزیلند بر ضرورت رفع موانع بانکی در جهت ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی، تجاری و کشاورزی و آشنایی بیشتر بخش های خصوصی دو کشور از ظرفیت های یکدیگر تأکید کرد.

ایمن اوشانسی سفیر نیوزیلند در تهران در این دیدار با اعلام آمادگی دولت پارلمان نیوزیلند برای توسعه و گسترش مناسبات در عرصه های گوناگون با جمهوری اسلامی ایران گفت: فرصت های فراوانی در فضای پس از برجام میان دو کشور بوجود آمده است و دولت و پارلمان نیوزیلند هیچگونه محدودیتی برای توسعه مراودات با جمهوری اسلامی ایران را قائل نیستند.

سفیر نیوزیلند در تهران تبادل هیأت های سیاسی و تجاری در ماه های اخیر را نشان دهنده علاقه مندی مقامات عالی رتبه دو کشور در راستای توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی و دانشگاهی فیمابین دانست.

ایمن اوشانسی سفیر نیوزیلند در تهران در دیدار محمود صادقی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و نیوزیلند بر اجرایی شدن توافقنامه های امضا شده میان جمهوری اسلامی ایران و نیوزیلند تأکید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin