فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در دیدار با نماینده سفارت ژاپن از بهره گیری تجهیزات الکترونیکی برای تامین امنیت سرمایه گذاران و گردشگران تاکید کرد.

‌‌به گزارش آوا دیپلماتیک، ‌سردار حسین رحیمی در دیدار با “کن دو “دبیر اول و رئیس بخش امنیت سفارت ژاپن در ایران افزود: به رقم سابقه تاریخی تحرکات گروهک‌ها و اشرار در این منطقه، استان سیستان و بلوچستان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور ایران است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: امروز سیستان و بلوچستان با اشراف خوب و بهره گیری از نیروی‌های توانمند و به کارگیری تجهیزات it و الکترونیکی توسط نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مرتبط با حوزه امنیت، امنیت بسیار خوب و مطلوب منطقه دارد، به گونه‌ای که با هماهنگی دولت این استان به عنوان مقصد گردشگری در سال جاری معرفی شده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه بهترین شرایط کشف جرم 70 الی 80 درصد است، گفت: امروز با توانمندی نیروی انتظامی استان بیش از 90 درصد جرایم رخ داده کشف شده است.

سردار رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از اقدامات و راهبرد‌های مهم پلیس، رویکرد جامعه محوری و مردمداری است که در این رویکرد، پلیس دوست و خدمتگزار و مددکار مردم است و تلاش کرده‌ایم که این رویکرد مهم را در تمام بخش‌های نیروی انتظامی تسری دهیم.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: این رویکرد و استراتژی پلیس، باعث افزایش همکاری خوب و مطلوب مردم با نیروی انتظامی شده است و عوامل و عناصری که ضد مردم هستند در این رویکرد در بین مردم جایگاهی ندارند.

وی یکی از اقدامات برجسته و اولویت مهم نیروی انتظامی استان را مبارزه با مواد مخدر خواند و بیان کرد: قریب به 70 درصد از مواد مخدر تولید شده در کشور افعانستان از مرزهای این استان وارد کشور می‌شود و ما تاکنون توانسته‌ایم مقادیر متنابهی موادمخدر را از قاچاقچیان کشف و باند‌های متعدد را منهدم کنیم و این مبارزه شبانه روزی با جدیت ادامه دارد.

سردار رحیمی تصریح کرد: نیروی انتظامی استان در راه مبارزه با موادمخدر و حفظ امنیت پایدار استان تاکنون قریب به دو هزار شهید را تقدیم کرده که بیانگر اراده محکم جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با پدیده شوم موادمخدر است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به امنیت مطلوب سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل وجود امنیت باثبات، این استان در سال جاری به عنوان مقصد گردشگری معرفی شده است و تاکنون مسافران و گردشگران زیادی برای استفاده از طبیعت بکر و دست نخورده وارد استان شده‌اند، به گونه‌ای که در ایام نوروز میزان تردد خودروها به استان نسبت به سال گذشته، یک میلیون و 300 هزار دستگاه افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: این استان دارای مردم شریف و نجیب است و میزان جرایم رخ داده در این منطقه از میزان میانگین کشوری پایین تر می باشد به همین سبب ما شاهد رونق پروژه های بزرگ عمرانی از جمله راه اهن چابهار به زاهدان هستیم.

 

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه، سیستان و بلوچستان پهناورترین استان کشور است، بیان کرد: فعالیت‌های عمرانی در این منطقه در حال شکل گرفتن است و پروژه‌های بزرگی مانند توسعه اسکله‌های چابهار در حال اقدام است و ظرفیت‌های عظیمی برای سرمایه گذاران با زیر‌ساخت‌های مطلوب در این خطه از کشور ما فراهم است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: ما با هماهنگی سایر دستگاه‌های دولتی، خود را ملزم به تامین امنیت سرمایه گذاران و گردشگران می‌دانیم و تاکنون اقدامات زیادی را برای حفظ امنیت در استان انجام داده‌ایم.

سردار رحیمی در ادامه گفت: فرهنگ کشور ژاپن با فرهنگ مردم ایران نزدیکی و قرابت زیادی دارند و ما از گسترش روابط بین ژاپن و سیستان و بلوچستان استقبال می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه ما خود را خادم و خدمتگزار مردم می‌دانیم، اظهار کرد: ما خدمات پلیسی را با بهترین کیفیت به اتباع سایر کشور هایی که به عنوان گردشگری و سرمایه گذاری در کشور ما حضور دارند، ارائه خواهیم داد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در سال گذشته 16 تروریست در استان به هلاکت رسیدند، تصریح کرد: در اخرین عملیات ماموران نیروی انتظامی، ده‌ها قبضه انواع سلاح‌های سبک و نیمه سنگین از گروهک جیش الظلم کشف شده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: برای حفظ امنیت پایدار در مرزها همدلی، همکاری و هم افزایی بسیار خوبی بین همه دستگاه‌های مرتبط با حوزه امنیت وجود دارد.

در ادامه این دیدار “کن دو” اقدامات پلیسی سیستان و بلوچستان را در امور امنیتی، مبارزه با تروریست و جنایی خیلی قوی و تحسین برانگیز خواند.

دبیر اول و رئیس بخش امنیت سفارت ژاپن در ایران افزود: کشور ایران و کشور ژاپن روابط تاریخی و جدی دارند و بعد از قرارداد برجام، همکاری این دو کشور بسیار قوی تر شده و ما با توجه به شرایط مطلوب در چابهار خواستار افزایش حضور گردشگران ژاپنی در این منطقه هستیم.

“کن دو” تصریح کرد: از فعالیت‌ها و اقدامات بزرگ انجام شده توسط پلیس سیستان و بلوچستان بسیار متعجب شدم و خوشحالم که این اقدامات بزرگ صورت گرفته است و تلاش می‌کنیم که تعاملات بین پلیس ژاپن و ایران را گسترش دهیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin