چانگ هوآ، سفیر چین در ایران با محمد باقر ذوالقدر، دبیرکل جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام‎ جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، چانگ هوآ در این دیدار ضمن تبریک به ذوالقدر برای انتخاب شدن به عنوان دبیر کل جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام و معرفی ششمین نشست عمومی نوزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین گفت که در شرایط جدید، حزب کمونیست چین مایل است ارتباط خود با احزاب و سازمان‌های سیاسی ایران در جهت تبادل تجربیات در زمینه مدیریت کشور را تقویت کند، نقش خود را در ایجاد رفاه برای مردم دو کشور به طور مؤثر افزایش دهد و توسعه مستمر روابط مشارکتی راهبردی همه جانبه چین و ایران را به پیش ببرد تا دو کشور بتوانند درجهت ایجاد یک جامعه بشری با سرنوشت مشترک در کنار یکدیگر تلاش کنند.

چانگ هوآ افزود که چندی پیش، ایالات متحده “اجلاسی” را تحت عنوان “دموکراسی” برگزار کرد که در واقع  شرکت‌کنندگان آن همگی کشورهای نزدیک به این کشور بودند و از تفکرات آمریکایی به عنوان ابزاری برای  خط کشی ایدئولوژی در آن استفاده شد. ایالات متحده در این نشست از دموکراسی به عنوان یک ابزار و اسلحه استفاده کرد و هدف اصلی  از این اقدام نیز دامن زدن به رویارویی بین‌المللی، ایجاد بحران‌ و تضاد در میان کشورها و حفظ سلطه آمریکا برجهان بود. از همین رو، چنین اجلاسی ناگزیر با مخالفت عمومی جامعه جهانی از جمله کشورهای مانند ایران و سایر کشورهای جهان مواجه شد.

ذوالقدر نیز ضمن تبریک صدمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست چین و برگزاری موفقیت آمیز ششمین اجلاس عمومی نوزدهمین کنگره ملی این حزب و عالی ارزیابی کردن دستاوردهای درخشان حزب کمونیست چین در طول یک قرن گذشته، ابراز امیدواری کرد که مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران و حزب کمونیست چین با ادامه تقویت مبادلات دوستانه، نزدیک کردن ارتباطات راهبردی، افزایش اعتماد متقابل و تعمیق همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه بتوانند همچنان با سلطه طلبی و مداخله نیروهای بیگانه مبارزه کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin