یسپر وار سفیر دانمارک در تهران با بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نگاهداری در این دیدار با اشاره به سوابق همکاری دو کشور در عرصه‌های مختلف، گفت: رایزنی‌های سیاسی و پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و دانمارک به ارتقای سطح همکاری‌ها و تعمیق روابط دوجانبه کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: عرصه های فراوانی در زمینه همکاری میان طرفین وجود دارد که حوزه‌های بهداشتی، درمانی و علمی محور، اولویت اصلی آن می‌توانند باشند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت تبادلات مستمر علمی فیمابین در حوزه‌های مختلف، تصریح کرد: تداوم دیدار و گفتگوها میان مراکز علمی و دانشگاهی دو کشور، به توسعه ارتباطات در حوزه علمی و پژوهشی منجر خواهد شد.

نگاهداری با اشاره به موضوع تروریسم و مبارزه با آن، گفت: جمهوری اسلامی ایران از قربانیان اصلی تروریسم در دنیا است و هزینه‌های بسیاری در این زمینه پرداخت کرده است.

رئیس مرکز پژوههای مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی کشورهای غربی در خصوص حقوق بشر خوب حرف می‌زنند و بد عمل می‌کنند، توضیح داد: حقوق بشر به ابزاری در دست کشورهای غربی خصوصا آمریکا تبدیل شده است در صورتی که آنها با راه‌اندازی زندان‌های گوانتانامو و ابوغریب و ترور سردار شهید سلیمانی، ادعای حمایت از حقوق بشر را مطرح می‌کنند که نشان دهنده رفتار دوگانه و متناقض آنها است.

یسپر وار سفیر دانمارک در تهران نیز با اشاره به اهمیت نقش مرکز پژوهش‌های مجلس در امر قانونگذاری جمهوری اسلامی ایران، از زمینه‌سازی به منظور تعامل و همکاری این مرکز با مراکز پژوهشی و اتاق‌های فکر در دانمارک استقبال کرد.

وی با اشاره به نقش کارکردهای علمی در عرصه‌های مختلف، تصریح کرد: زمینه‌های همکاری‌های علمی، پژوهشی و دانشگاهی میان جمهوری اسلامی ایران و دانمارک وجود دارد که حرکت در مسیر آن باعث توسعه روابط و مناسبات دوجانبه خواهد شد.

سفیر دانمارک در تهران، دانمارک را یکی از کشورهای پیشرو در عرصه انرژی‌های سبز و پایدار دانست و در خصوص

همکاری بین دو کشور در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin