سفیر روسیه در ایران طی دیدار با رئیس اتاق تعاون ایران، بار دیگر از لغو روادید گردشگری برای ایرانیان در آینده نزدیک خبرداد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، بهمن عبداللهی در دیدار با لوان جاگاریان چهار پیشنهاد با تاکید بر گسترش همکاری های تجاری ارائه کرد و افزود: هدف از برگزاری این دیدار آشنایی با سازمان های مشابه در روسیه و گسترش روابط تجاری در این بخش بوده است.

وی ادامه داد: تعاونی ها در ایران در بخش های مختلفی فعال هستند و بخش کشاورزی سهم 35 درصدی از حضور بخش تعاون را به خود اختصاص داده است.

عبداللهی تصریح کرد: اطلاع دارم که فعالیت تعاونی های مصرف روسیه بسیار گسترده بوده و ما می توانیم بخشی از نیازهای آنها را در زمینه تامین کالا به عهده بگیریم.این مهم می تواندبه شکل متقابل نیز صورت گیرد.

سپس لوان جاگاریان سفیر روسیه در بخشی از این دیدار به ممنوعیت صادرات میوه و سبزیجات که روسیه برای کشور ترکیه در نظر گرفته، اشاره کرد و گفت: این مهم فرصت مناسبی برای ایران در جهت افزایش صادرات محصولاتی نظیر آن به کشور روسیه فراهم می کند و باید در نظر داشت که حضور در بازار صادراتی شرایط ویژه ای دارد که بسته بندی مناسب یکی از آنها است.

وی با ابراز خرسندی از حضور در اتاق تعاون ایران و آشنایی با توانمندی های این بخش، خاطر نشان کرد پیامی را مبنی بر پیشنهاد ارتباط مستقیم بخش تعاون ایران با سازمان مشابه در روسیه را مخابره خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه ایران در سال آینده میزبان ICA هست، خاطرنشان کرد: این انجمن می تواند شریک خوبی برای بخش تعاون باشد.

رئیس اتاق تعاون ایران، در بخش دیگری از این نشست برگزاری نمایشگاه های اختصاصی توسط تعاونگران در هر دو کشور را مطرح کرد و حمایت و مساعدت سفیر برای اجرایی شدن این مهم را خواستار شد.

همچنین تسهیل در رفت و آمد بازرگانان به روسیه، اعزام و پذیرش هیات های تجاری به منظور شناخت توانمندی های بخش تعاون و گسترش روابط تجاری همچنین روابط بانکی دو کشور و اقداماتی برای تسهیل انتقال پول در روابط تجاری در دیگر پیشنهادات مطرح شده از سوی عبداللهی بود.

در این نشست علیرضا بنایی فر مدیر امور بین الملل اتاق تعاون به نمایندگی از اتاق تعاون ایران و نماینده بازرگانی سفارت به نمایندگی از روسیه برای برگزاری دیدارهایی مبنی بر اجرایی تر کردن و پیگیری پیشنهادات معرفی شدند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin