راجح صابر عبود الموسوی، سفیر کشور عراق در تهران با حسین امیر عبداللهیان دستیار رئیس مجلس در امور بین الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، امیر عبداللهیان در ابتدای این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت مناسبات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با عراق بر استمرار حمایت همه جانبه کشورمان از دولت و ملت عراق در روند مبارزه علیه تروریسم تاکید کرد و دیدارها و مشورتهای روسای مجالس دو کشور را در شرایط کنونی منطقه حائز اهمیت دانست.

وی با اشاره به اهمیت ثبات و امنیت در عراق، وحدت و انسجام ملی را عاملی کلیدی در عبور این کشور از شرایط حساس کنونی ارزیابی کرد.

در شرایط کنونی منطقه تقویت انسجام و وحدت میان مسلمانان بیش از گذشته ضروری است

امیر عبداللهیان با اشاره به جایگاه مهم مرجعیت، نقش دولت، ارتش و حشد شعبی در عراق را مورد توجه قرار داد و افزود: زمینه بی ثباتی در عراق به سیاست های مداخله گرانه آمریکا و نقش مخرب رژیم صهیونیستی در منطقه برمی گردد.

وی پیروزی های اخیر عراق علیه تروریسم را به دولت و ملت عراق تبریک گفت و مواضع اخیر وزیر خارجه عراق در حمایت از محور مقاومت و تجلیل از نقش بارز سید حسن نصرالله در مقابله با رژیم صهیونیستی و تروریسم تکفیری را ستود.

دستیار رئیس مجلس در امور بین الملل در ادامه با اشاره به گسترش تروریسم و افراطی گری در منطقه و جهان و فعالیت های گروه های ترویستی گفت: در شرایط کنونی منطقه تقویت انسجام و وحدت میان مسلمانان بیش از گذشته ضروری است.

سفیر عراق در تهران نیز در این دیدار با همسو دانستن دیدگاه های کشورش نسبت به موضوعات و مسائل بین المللی و منطقه ای و جهان اسلام، همکاری بیشتر در زمینه منافع مشترک دو کشور و نیز جهان اسلام را خواستار شد.

راجح صابر عبود الموسوی، با اشاره به اهمیت همکاری عراق با ایران افزود: امنیت عراق و ایران پیوندی ناگسستنی دارد و دو کشور باید کماکان با استفاده از ظرفیت های موجود دینی و فرهنگی برای تحکیم ثبات و امنیت در منطقه بکوشند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد کشورهای اسلامی با همکاری و همبستگی بتوانند در جهت تحقق جایگاه واقعی اسلام در صحنه بین المللی گام بردارند.

سفیر عراق در تهران در پایان از حمایت های ایران و کمک های موثر مستشاران نظامی ایران در مبارزه با تروریسم در عراق قدردانی کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin