سفیر انگلیس در دیدار با با استاندار گیلان گفت: حضور هیئتی از انگیس در مراسم تحلیف نشانگر حمایت از اجرای برجام است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، نیکلاس هاپتون در دیدار با استاندار گیلان، با ابراز خرسندی از سفر به گیلان، گفت: حضور هیاتی از انگلیس برای حضور در مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس جمهور نشان دهنده‌ پیشرفت در روابط دو کشور و حمایت کامل کشور انگلیس از اجرای برجام است.

وی به ابراز تمایل خود مبنی بر سفر به تمامی استان‌های کشور، دیدار با دولت مردان و گسترش ارتباط با آنان اشاره و خاطرنشان کرد: علاقمندم تا در هر کجای ایران که بشود سطح روابط را با انگلیس افزایش دهم و از اینکه امروز در رشت هستم بسیار خرسندم.

سفیر انگلیس در ایران چای را یکی از نقاط مشترک گیلان و انگلیس عنوان کرد و متذکر شد: کشور انگلستان در زمینه انرژی‌های نو و توربین‌های بادی بسیار فعال است و آمادگی همکاری خود را در این زمینه اعلام می‌کنیم.

هاپتون با قدردانی از استاندار گیلان در خصوص تشریح فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان گفت: بسیاری از شرکت های انگلیسی پس از توافق برجام تمایل به بازگشت به بازار ایران را دارند و در این خصوص گیلان یکی از مکان‌های اولویت‌دار برای این شرکت‌ها است.

وی با اشاره به اینکه علاقمند به آشنایی بیشتر با قابلیت‌های گیلان هستم، گفت: امیدوارم با گسترش مذاکرات سطح تبادلات را با این استان در زمینه‌های مورد علاقه ای که از سوی گیلان اعلام می‌شود افزایش دهیم.

سفیر انگلیس در ایران عنوان کرد: این دیدار می تواند سرآغاز یک دوره جدید برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی باشد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه این دیدار در زمانی که دولت جدید کار خود را آغاز کرده و در حال تعامل با دنیا است شکل گرفته است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin