علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با عدنان حسن محمود سفیر سوریه در تهران دیدار کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار ولایتی ضمن تبریک پیروزی های به دست آمده برای دولت و ملت سوریه گفت: ملت و دولت ایران از این پیروزی ها که حاصل حدود ۶ سال مقاومت و ایستادگی است در کنار ملت و دولت سوریه خوشحال هستند و تحولات اخیر نشان داد که می توان بدون آمریکا و غرب به دستاوردهای بزرگی در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در منطقه دست یافت.

مشاور مقام معظم رهبری تاکید کرد: حتما سوریه به رهبری رئیس جمهور آن امروز قدرتمندتر از قبل از این دشمنی ها و تفرقه افکنی ها هستند و دیگر کشورهای حامی تروریسم و افراط گرایی و برخی از حامیان منطقه ای و همچنین رژیم صهیونیستی نمی توانند تهدیدی برای این مردم و دولت مقاوم محسوب گردند.

ولایتی تصریح کرد: باید تلاش کرد که این پیروزی ها مستمر و محفوظ بماند چرا که دشمنان تلاش بیشتری برای شکست مقاومت خواهند داشت و این مهم بی تردید با هوشیاری و همکاری می تواند خنثی و از بین روند.

سفیر سوریه در تهران هم با ارائه گزارشی از آخرین تحولات ضمن تشکر از این دیدار گفت: حامل پیام تشکر و سلام رئیس جمهور سوریه از طریق شما برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، دولت و ملت ایران هستم و امیدوارم شاهد پیروزی های بیشتر و فراوان تر باشیم و بعد از پیروزی های حلب شادی و خرسندی مردم و ملت بزرگ ایران را به خوبی می توانستیم مشاهده کنیم و قابل تقدیر است.

ولایتی پس از این دیدار در جمع خبرنگاران با مثال زدنی توصیف کردن پیروزی در حلب تصریح کرد: اگر خدای ناکرده دولت و ملت سوریه در حلب شکست می‌خوردند، ممکن بود تروریست‌ها و حامیانشان دمشق را در مرز خطر قرار دهند و به عکس این موضوع هم صادق است یعنی اکنون که آنها در حلب شکست خورده‌اند، آزادی بقیه نقاط سوریه آسان‌تر است. پیروزی در حلب در حقیقت قله و نقطه اوج پیروزی‌های دولت و ملت سوریه بود.

وی در ادامه با اشاره به تدبیر سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در کنفرانس اخیر مسکو اظهار داشت: تدبیر جمعی و درک مشترک ایران، روسیه و ترکیه در مسئله سوریه و کنار هم جمع شدن در مسکو، آثار بسیار خوبی در منطقه و انعکاس مثبتی در دنیا دارد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان تأکید کرد: چنانچه تحقیق صحیحی در سوریه انجام شود، مشخص می‌شود که مجرم اول، عربستانی‌ها و قطری‌ها هستند و چنانچه این تحقیق نادرست انجام شود، مردم منطقه و مردم سوریه اعتنایی به آن نخواهند کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin