دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان با دیان ویرنگ جوریت، سفیر اندوزی در ایران دیدار و درباره امکان همکاری های مشترک تبادل نظر کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر محمود گودرزی در دیدار با سفیر اندونزی روابط ایران با اندونزی را حائز اهمیت توصیف کرد و افزود: اشتراکات ما با کشور اندونزی هم مذهبی است و هم روابط سیاسی و فرهنگی که باعث شده به عنوان کشوری دوست ارتباط داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید به این نکته که سیاست دولت روحانی برقراری ارتباط خوب با اکثر کشورهای دنیا (به جز تعدادی معدود ) است، خاطرنشان کرد: ورزش یکی از مواردی است که می تواند ارتباطات اقوام و ملل را نزدیک و تقویت کند؛ این تعاملات فرهنگی و ورزشی منافع بی شماری برای همه طرف ها دربر دارد.

او با بیان اینکه ورزش اندونزی پتانسیل توسعه بیشتر را دارد، افزود: این توسعه مشروط بر این است که تعامل خوبی با کشورهای دارای اشتراکات فرهنگی و مذهبی برقرار کند.

دکتر محمود گودرزی بر تقویت رابطه ایران و اندونزی تاکید کرد و گفت: اگر اراده همپایان و همکاران ما در اندونزی وجود داشته باشد می توانیم برنامه های پیش بینی شده را عملیاتی و به ورزش این کشور کمک کنیم. ایران ظرفیت های زیادی برای کمک به توسعه ورزش اندونزی دارد

وی خاطرنشان کرد: برای شروع کار تفاهم نامه ای که در گذشته منعقد شده است را فعال می کنیم و می توانیم در زمینه های تربیت مربی، اردوهای مشترک، دعوت از مربیان و ورزشکاران در تیم های ملی و همکاری در رشته هایی که مدنظرتان است و ایران در آن ها درسطح عالی جهانی فعالیت دارد تعامل داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه، ایران را کشوری با دانشگاه های معتبر و با سطح علمی بالا توصیف کرد و گفت: دانشکده های ورزشی بسیار قوی در ایران وجود دارد که زمینه مناسبی برای افزایش تبادل دانشجو، قهرمانان ورزشی و اساتید هستند.

وی اذعان داشت: امیدواریم همکاران ما در اندونزی در خصوص توسعه ورزش این کشور سریعاً اقدام و نیازها را مطرح کنند تا بتوانیم با کمک هم موجبات توسعه همه جانبه ورزش اندونزی را فراهم کنیم.

دکتر محمود گودرزی در ادامه صحبت های خود به موضوع جوانان نیز اشاره کرد و گفت: در این حوزه آمادگی انتقال تجربیات را داریم و برای موضوع جوانان هم می توانیم پروژه های مشترکی داشته باشیم.

او در پایان ضمن آرزوی توفیق و تحقق اهداف سفیر اندونزی در ایران، افزود: امیدوارم این برنامه هاو فعالیت ها به زودی نتیجه دهد.

در ادامه این دیدار دیان ویرنگ جوریت، ضمن ابراز خرسندی از این ملاقات گفت: ایران و اندونزی روابط دوستانه و همکاری خوبی در همه زمینه ها به خصوص سازمان های بین المللی دارند.

وی با بیان اینکه ما از توانمندی ها و ظرفیت های بالای ورزش ایران در سطح بین الملل آگاه هستیم، افزود: باید صادقانه بگویم که ما این فرصت های خوب را در گذشته از دست داده ایم چرا که بیشتر مسئولان ورزش اندونزی نگاهشان به تعامل با غرب بود.

او خاطرنشان کرد: ما ورزشکاران زیادی به آمریکا، چین، ژاپن و حتی دبی اعزام کردیم که هزینه های زیادی برای اندونزی در بر داشت اما از اکتبر سال پیش که رئیس جمهور جدید روی کار آمد نگاه جدید و روشنفکری حاکم شد.

سفیر اندونزی در ایران با بیان این که اندونزی در حوزه ورزش به ایران نیازمند است، افزود: من بیش از سه سال است که در ایران هستم و در این مدت تحت تاثیر توانمدی های این کشور به خصوص در عرصه ورزش قرار گرفته ام.

 او توانمندی های ایران را در اکثر رشته ها بالا توصیف کرد و گفت: این ظرفیت را من به مقامات بالادست و وزیر ورزش اندونزی گزارش داده ام و از وی خواستم تا به ایران بیاید و از نزدیک شاهد این موضوع باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin