دیدار نوروزی دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر و زاهدی نظام‌الدین شمس‌الدین زاده، سفیر جمهوری تاجیکستان در ایران امروز برگزار شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با تبریک آغاز سال نو شمسی گفت: اشتراکات زبانی، تاریخی و فرهنگی بسیاری بین دو کشور وجود دارد که فرصتی طلایی و مناسب برای توسعه روابط و همکاری مشترک است.

وی با تاکید بر اینکه رئیس جمهوری ایران بر سیاست افزایش همکاری های دو و چندجانبه با کشورهای همسایه و منطقه تاکید بسیار دارد افزود: در سال های گذشته زمینه های همکاری هلال احمر دو کشور فراهم بوده و ما از افزایش همکاری های مشترک استقبال می کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر، از فعالیت مرکز درمانی جمعیت هلال احمر در تاجیکستان را یک ظرفیت قوی در راستای اهداف جمعیت‌های ملی نام برد و افزود: مرکز درمانی هلال احمر ایران در تاجیکستان با کادر درمانی متخصص، خدمات با کیفیت و خوبی را ارائه می داد که متاسفانه در حال حاضر تعطیل است.

وی با تاکید بر اینکه هلال احمر ایران نهادی غیرسیاسی و معین دولت در ارائه خدمات بشردوستانه به نیازمندان است افزود: جمعیت هلال احمر ایران بر از سرگیری و تداوم فعالیت مرکز درمانی در تاجیکستان برای ارائه خدمات بشردوستانه به مردم نیازمند تاکید دارد و خواستار تعیین تکلیف درباره ادامه فعالیت این مرکز درمانی هستیم

سفیر جمهوری تاجیکستان در ایران نیز در این دیدار همکاری های مشترک با کشور را ایران را یک فرصت مغتنم دانست و افزود: یکی از دو مقصد مردم تاجیکستان برای درمان بدلیل نیروی مختصص و تجهیزات پیشرفته، ایران است و ما از توسعه همکاری مشترک با هلال احمر ایران به ویژه در حوزه درمان استقبال می کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin