نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر بر ضرورت افزایش همکاری‌های مشترک میان جمعیت هلال احمر ایران و دولت عراق در راستای خدمت رسانی به زائران تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی در دیدار با نصیر عبدالمحسن عبدالله سفیر عراق در تهران ابراز امیدواری کرد که همکاری بین دو کشور به رضایتمندی بیشتر زائران حسینی منجر شود و با برنامه‌ریزی و اجرای دقیق ماموریت‌ها، مسائل مختلف در موضوع خدمت به زائران ارتقا یابد.

وی در ادامه به ارائه گزارشی در خصوص نحوه فعالیت و عملیات بهداشتی – درمانی اربعین ۱۴۰۱ هلال احمر ایران و چگونگی ارائه خدمات بهداشتی درمانی عراق به زائران پرداخت.

حجت الاسلام معزی گفت: حضور داوطلبانه پزشکان، پرستاران، امدادگران و کادر درمانی و خدمات برای کمک به تسهیل در روند بهداشتی درمانی سفر زائران به عراق ثروتی حسنه و خدمتی بسیار ارزشمند و معنوی است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در اربعین امسال با بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ پایگاه عملیاتی به ارائه خدمت می‌پردازد، اظهارداشت: ایرانیان پس از مردم عراق بیشترین حضور را در راهپیمایی اربعین دارند، و جمعیت هلال احمر خدمت به زائران حسینی را وظیفه خود می‌داند؛ در اربعین ۱۴۰۱ نیز این جمعیت با تمام امکانات و تجهیزات به ارائه خدمت خواهد پرداخت.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر حضور میلیونی زائران حسینی در اربعین حسینی را در سال‌های اخیر جلوه بی‌نظیری در جهانی کنونی دانست که به نمادی از جامعه اسلامی تبدیل شده است.

 سفیر عراق در تهران نیز در این دیدار به ارائه آمارهایی از حضور زائران حسینی در اربعین امسال و سال‌های گذشته پرداخت.

 نصیر عبدالمحسن عبدالله با اشاره روابط گسترده دو کشور ایران و عراق تصریح کرد: امروز روابط ایران و عراق در تمام سطوح در عالی‌ترین سطح خود قرار دارد و ما همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریست‌های تکفیری (داعش) را هرگز فراموش نخواهیم کرد. امروز به برکت فداکاری‌های شهدای مبارزه با داعش، روابط اجتماعی دو کشور در جایگاه بسیاری مناسبی قرار دارد.

وی در پایان به ارائه آمارهای در خصوص میزان ورود زائران حسینی تا کنون به کشور عراق پرداخت و گفت: از آغاز محرم تا امروز نزدیک به دو میلیون ایرانی به کشور عراق ورود داشته‌اند، در اربعین سال گذشته نیز با وجود فراگیری کرونا نزدیک به ۵۰۰ هزار ایرانی در راهپیمایی اربعین حسینی حضور یافتند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin