جرالد پال فلی سفیر استرالیا در ایران با رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس طی دیدار با جرالد پال فلی سفیر استرالیا در ایران با اشاره به مناسبات میان دو کشور گفت: ایران و استرالیا به‌عنوان دو کشور مهم و تاثیرگذار از اشتراکات و ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه روبط برخوردارند که باید با بهره‌گیری از زمینه‌های مساعد موجود مناسبات فیمابین را هر چه بیشتر گسترش دهند.

وی همکاری دو کشور در عرصه‌های مختلف بهداشتی، رفاهی و اقتصادی را از بسترهای مهم مناسبات فیمابین خواند و گفت: مجلس شورای اسلامی از هرگونه تلاشی در جهت استفاده از این ظرفیت‌ها استقبال خواهد کرد.

خضری در ادامه با اشاره به خطر گسترش تروریسم و افراطی‌گری برای امنیت منطقه و جهان گفت: ایران و استرالیا در مبارزه با تروریسم دارای مواضع مشترکی بوده و دو کشور می‌توانند با همکاری هر چه بیشتر در راستای ایجاد صلح جهانی و مبارزه با تروریسم نقش موثری داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان به سفر هیات پارلمانی ایران به استرالیا اشاره کرد و نسبت به دستاوردهای مثبت این سفر ابراز خرسندی کرد.

پال فلی، سفیر استرالیا در ایران نیز طی این دیدار با اشاره به سابقه روابط مثبت میان ایران و استرالیا نسبت به توسعه و گسترش این روابط ابراز امیدواری کرد.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از روند مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 نسبت به موفقیت ایران و رفع تحریم‌ها ابراز امیدواری کرد.

سفیر استرالیا در پایان با اشاره به نقش و جایگاه پارلمان‌ها در روابط میان کشورها از رفت‌وآمدهای میان هیات‌های پارلمانی دو کشور استقبال کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin