خانم جیهان ‌طویلا نماینده سازمان بهداشت جهانی از ایده «همیار پلیس» به عنوان یك ایده خوب از سوی پلیس راهور ایران یاد کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سردار اسكندر مومنی رییس پلیس راهور ناجا در دیدار با خانم جیهان ‌طویلا نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران با اشاره به كاهش 20 درصدی تصادفات در 10 ماهه امسال گفت: در سال 85 تعداد 27 هزار نفر در تصادفات رانندگی كشته شدند؛ این در حالیست كه در سال 90 تعداد خودروها دو برابر و حجم سفرها افزایش چشمگیری داشته است اما آمار كشته‌ها از این تعداد به 20 هزار نفر رسیده است.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به آمادگی ایران برای انتقال تجربیات كاهش كشته‌های حوادث رانندگی به سایر كشورها گفت: پلیس ایران آمادگی دارد تا در صورت تمایل، تجربیات خود در امر پیشگیری و جلوگیری از سوانح و حوادث رانندگی را به سایر كشورها انتقال دهد.

جیهان طاویلا نیز در حاشیه بازدید از مرکز مانیتورینگ پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه بازدید از مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ایران بنده را بسیار تحت تاثیر قرار داد، گفت: با توجه به بازدیدهایی که از مراکز مشابه در کشورهای منطقه داشته‌ام، باید بگویم هیچ کشوری در منطقه چنین تکنولوژی را در پلیس خود برای کنترل ترافیک و برخورد با تخلفات رانندگی به کارگیری نکرده است از سوی دیگر آموزش مناسب نیروهای انسانی پلیس راهنمایی و رانندگی ایران در کنار بکارگیری نیروهای مردمی موجب کاهش سوانح رانندگی شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های برجسته این مرکز ارتباط زنده با رسانه‌هاست، تاکید کرد: قرار است سازمان بهداشت جهانی در خصوص پیشگیری از حوادث رانندگی تعاملات و همکاری‌هایی با پلیس جمهوری اسلامی ایران داشته باشد و در این خصوص تفاهم‌نامه همکاری با پلیس راهور ایران امضا کند تا همکاری متقابلی در خصوص تبادل تجربیات ایجاد شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin