معاون هماهنگی امور عمرانی و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع استانداری یزد با سفیر مجارستان در ایران دیدار و گفت‌وگو كردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، یانوش کوواچ در این دیدار ضمن تاکید بر گسترش همکاری ها و روابط اقتصادی و تجاری میان یزد و مجارستان، در مورد لزوم دیدار هیئت های تخصصی سرمایه گذاری دو طرف بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

سفیر مجارستان در ایران با برشمردن ظرفیت های مختلف موجود برای سرمایه گذاری در کشور مجارستان اظهار داشت: این آمادگی وجود دارد که روابط دیپلماتیک مجارستان با ایران را افزایش داده و راه را برای سرمایه‌گذاری هموار کنیم.

یانوش کواچ خاطرنشان کرد: ارائه فناوری لازم در زمینه مدیریت پسماند یکی از زمینه هایی است که مجارستان آمادگی کامل برای فعالیت در ایران دارد و به درخواست های ایران در این زمینه پاسخ مثبت خواهیم داد.

وی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد و تاریخی استان یزد عنوان کرد: مردم کشور مجارستان علاقه بسیاری به مردم و شهر تاریخی یزد دارند و وجود این ظرفیت ها، زمینه ساز گسترش صنعت گردشگری در استان یزد است.

کواچ خاطرنشان کرد: در زمینه گسترش صنعت توریسم و رونق گردشگران در ایران و استان یزد نیز آماده همکاری هستیم.

سفیر مجارستان در ایران اظهار داشت: در سایر زمینه های اقتصادی از جمله ارائه فناوری های نوین کشاورزی، خرید محصولات کشاورزی و حضور شرکت های کوچک و بزرگ مجارستان در ایران نیز آمادگی داریم و می توانیم همکاری های مشترکی داشته باشیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب و دیرینه ایران با مجارستان و خواهر خواندگی شهرهای یزد و یاسپرین اظهار داشت: مجارستان روابط دیپلماتیک خوبی با جمهوری اسلامی ایران دارد و سابقه روابط سیاسی و اقتصادی دو طرف دیرینه است.

علی نمازی، افزایش مبادلات اقتصادی، تجاری و بازرگانی بین یزد و مجارستان را خواستار شد و بیان کرد: هر دو طرف با فرصت ها و زمینه های سرمایه گذاری یکدیگر آشنایی دارند و این امر فرصت خوبی برای گسترش روابط اقتصادی میان ما است.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد اظهار امیدواری کرد: روابط دو کشور تقویت شود و بتوانیم از تجربیات موفق کشور مجارستان برای شکوفایی و رونق اقتصادی کشورمان بهره ببریم.

وی استقبال و حضور سرمایه گذاران خارجی در یزد طی یک سال گذشته و بعد از اجرای برجام را خوب ارزیابی و تصریح کرد: در زمینه سرمایه گذاری در بحث تولید انرژی خورشیدی استقبال خوبی از سوی سرمایه گذاران خارجی صورت گرفته است.

نمازی، اولویت نخست استان یزد برای انجام سرمایه گذاری را بحث آب و انتقال آن برشمرد و تصریح کرد: در زمینه های گردشگری و پساب صنعتی نیز ظرفیت های سرمایه گذاری خارجی در استان یزد وجود دارد.

در این جلسه فرصت‌های سرمایه گذاری استان یزد در زمینه های صنعت، کشاورزی، معدن، گردشگری، میراث فرهنگی و…و مشوق‌های این بخش در زمینه های مالیاتی، گمرکی، بیمه ای و زیرساختی معرفی و سفیر مجارستان با ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری این استان آشنا شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin