سفیر کوبا در ایران طی دیدار با مدیرعامل بانک توسعه صادرات، روشهای استفاده تجار ایرانی از منابع بانک توسعه صادرات در کوبا مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش آوا دیپلماتیک، “ولادیمیر گنزالس کواسادو” سفیر جدید كوبا در دیدار با “بهمن وکیلی” مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به توافقنامه تهاتر كالا میان دو كشور تاكید كرد: كوبا آمادگی تهاتر انواع كالا با ایران بویژه در زمینه بسیاری از محصولات پزشكی نظیر سرم و واكسن را دارد.

آقای مهندس بهمن وكیلی،‌ مدیرعامل بانك توسعه صادرات ایران با اشاره به خط اعتباری 200میلیون یورویی كه برای صادرات كالا و خدمات ایرانی به این كشور ایجاد شد خاطرنشان کرد: پیرو برخی از اتقاقات طبیعی در كوبا در بازپرداخت بخشی از بدهی وقفه به وجود آمده است و بانك توسعه صادرات روشهای مختلفی برای تسویه این بدهی به بانك اكستریور كوبا پیشنهاد كرده است كه در صورت تسویه این بدهی بانك توسعه صادرات می تواند منابع جدیدی را به این كشور بیاورد و خط اعتباری جدیدی تعریف نماید.

مدیرعامل بانك توسعه صادرات تاكید كرد: در صورتی كه تجار ایرانی تمایل به واردات كالا از كوبا داشته باشند ما از طرح تهاتر كالا استقبال می كنیم.

وی تصریح كرد: در اقلامی نظیر دارو، شكر، نیشكر و قهوه باید قیمت، كیفیت و میزان برای ما مشخص شود تا به تجار ایرانی اعلام كنیم و اگر آنها خواهان كالای كوبایی بودند اقدامات بعدی برای تهاتر كالا صورت می پذیرد.

وی در پاسخ به سفیر كوبا كه خواهان همكاری بیشتر وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت در زمینه اعلام اقلام كالای صادراتی كوبا به واردكنندگان و تجار ایرانی شده بود یادآورشد: واردات بسیاری از اقلام در ایران توسط بخش خصوصی صورت می گیرد و بانك توسعه صادرات هم با تماس با مشتریان و تجار ایرانی همكاری لازم را خواهد داشت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin