معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با سفیر سوریه در ایران گفت: در مسیر انتقال تجربیات دانشگاهی به سوریه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، علاءالدین بروجردی، معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با آقای شفیق دیوب، سفیر سوریه در ایران که در مجموعه حافظ سازمان مرکزی برگزار شد، گفت: طی مذاکراتی که با وزیر علوم و مقامات سوری داشتیم، مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامی دستاوردهای علمی خود به‌ویژه در حوزه بیوتکنولوژی را به این کشور منتقل کند. در این زمینه پیشنهاد چهارده‌گانه ازجمله راه‌اندازی دانشگاه فناوری‌های نوین حافظیه ارائه شده است.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده، تسلط بر دانش‌های نوین در تقویت قدرت ملی مهم است و دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر انتقال تجربیات و دستاوردهای علمی و پژوهشی خود به کشور دوست و برادر سوریه، از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

بروجردی بر تسریع در افتتاح واحد بین‌المللی دانشگاه آزاد اسلامی در سوریه ابراز امیدواری کرد.

همچنین در این دیدار، بروجردی پیام دکتر علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی به بشار اسد رئیس‌جمهوری عربی سوریه را به شفیق دیوب، سفیر سوریه در ایران تقدیم کرد.

شفیق دیوب، سفیر سوریه در ایران نیز در ادامه این دیدار، با قدردانی از نگاه دانشگاه آزاد اسلامی به سوریه، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه در مقابل یک دشمن مشترک قرار داشتند و اکنون نیز در پیروزی‌های به دست آمده شریک هستیم. پس از پیروزی بر داعش و گروه‌های تروریستی، وارد جهاد دیگری در عرصه بازسازی و پیشرفت سوریه در تمامی زمینه‌ها خواهیم شد که از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی با بیان اینکه ایران در تمامی پیروزی‌های دوران نبرد در سوریه شریک بوده است، گفت: امیدواریم جمهوری اسلامی ایران در دوران بازسازی سوریه نیز در کنار ما باشد.

سفیر سوریه در ایران تصریح کرد: همکاری در زمینه‌های علمی یکی از اولویت‌های جمهوری عربی سوریه با جمهوری اسلامی ایران است. برای همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی کامل داریم و افتخار بزرگی برای بنده است که امروز پیام دکتر ولایتی را به رئیس‌جمهور سوریه می‌رسانم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: درخواست دانشگاه آزاد اسلامی برای تأسیس واحد دانشگاهی در دمشق، مورد بررسی قرار گرفته و امیدواریم با تأسیس این واحد دانشگاهی در آینده، شاهد جذب دانشجویانی از سراسر سوریه در این واحد دانشگاهی باشیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin