ابراهیم رضائی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کویت در مجلس شورای اسلامی با بدر عبدالله المنیخ، سفیر کویت در تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رضائی در ابتدای این دیدار ضمن ابراز امیدواری نسبت به تحولات مثبت و مهم در روابط دو کشور گفت: در شرایط موجود، دو کشور همسایه، دوست و برادر تلاش خواهند کرد تا روابط فیمابین، در همه ابعاد از جمله مناسبات پارلمانی، بیش از پیش توسعه یابد.

وی در همین زمینه، نقش گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور را در راستای ارتقای سطح روابط دوجانبه بویژه در بعد پارلمانی حائز اهمیت خواند و نسبت به تشکیل گروه دوستی پارلمانی کویت با ایران در مجلس جدید کویت ابراز امیدواری کرد.

نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه، ضمن تقدیر از مواضع ضد صهیونیستی کویت خاطرنشان کرد: ما معتقدیم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نه تنها کمکی به امنیت منطقه نخواهد کرد، بلکه موجب توسعه هرچه بیشتر ناامنی در منطقه خواهد شد.

وی تاکید کرد: مردم منطقه از عادی سازی استقبال نخواهند کرد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کویت در مجلس شورای اسلامی در پایان، از گسترش همکاریهای دوکشور در راستای توسعه روابط تجاری و اقتصادی، استقبال کرد.

بدر عبدالله المنیخ نیز در این دیدار با اشاره به نقش و جایگاه حائز اهمیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: مناسبات میان جمهوری اسلامی ایران و کویت، تاریخی، دیرینه و مستحکم بوده که می‌توان از این ظرفیت، جهت توسعه و گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور استفاده کرد.

سفیر کویت در ایران در ادامه، ضمن ابراز تمایل و علاقه کشورش به توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران بویژه در بعد تجاری و اقتصادی خاطرنشان کرد: حجم روابط تجاری دو کشور در گذشته رقم قابل قبولی بود که امیدواریم با تلاشهای مشترک به آن سطح و بالاتر بازگردیم.

بدر عبدالله المنیخ در پایان این دیدار، از تشکیل گروه دوستی پارلمانی کویت با جمهوری اسلامی ایران در مجلس جدید این کشور، در آینده نزدیک خبر داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin