سفیر کشور کوبا در ایران و مدیر کل بین الملل وزارت ورزش و جوانان در محل این وزارتخانه دیدار و در خصوص گسترش همکاری های ورزشی و جوانان دو کشور گفتگو کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در ابتدای این دیدار دکتر طهماسبی مدیرکل بین الملل پس از خیر مقدم و خوش آمدگویی به سفیر کوبا اظهار داشت: بسیار مفتخر هستیم که این دیدار در چهلمین سالگرد روابط دوستانه دو کشور انجام می پذیرد و یکی از دلایل برگزاری این جلسه نیز به همین مناسبت است.

آقای آلکسیس باندریچ وگا سفیر کوبا در ایران نیز در این دیدار ضمن تشکر از میزبانی وزارت ورزش و جوانان، با توجه به ظرفیت های گسترش همکاری های ورزشی در رشته هایی مانند کشتی و سایر ورزش های مورد علاقه دو طرف بر تعمیق روابط دو کشور تاکید کرد و در توضیح ساختار مراکز ورزشی و جوانان در کشور کوبا عنوان نمود: ساختار ورزش کوبا شامل دو مرکز می باشد که یک بخش «کوبا اسپورت» است. که برای ورزشکاران حرفه ای و آماتورمی باشد و بخش دیگر، مرکز «ورزش و جوانان» کوبا است که به عنوان دو نهاد همتا آمادگی همکاری با طرف های ایرانی را دارند.

در ادامه دکتر طهماسبی ضمن تاکید بر گسترش روابط دو کشور پیگیری برنامه اجرایی تفاهم نامه منعقده میان دو کشور و تشکیل کارگروه و کمیته کاری مشترک جهت نظارت بر روند اجرایی سازی تفاهم نامه امضا شده فی مابین را از اولویت های این اداره کل در روابط با کشور کوبا دانست.

وی با توجه به برگزاری کنفرانس AFIDE در کوبا، برگزاری نمایشگاه صنعت، تولیدات و خدمات ورزشی در حاشیه این کنفرانس، حضور مقامات ارشد سه وزارتخانه ( ورزش و جوانان، بهداشت و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش) از ایران در این رویداد و برگزاری جلسات کاری مشترک با حضور آنها را از اهداف شرکت در این کنفرانس دانست و خواستار هماهنگی لازم از جانب سفارت برای دیدار این معاونان با همتایان خود در کوبا شد.

دکتر طهماسبی هم چنین برنامه خدمات پایش سلامت خانواده های سفرا (شامل خدمات سلامتی، ورزشی و رفاهی) را جهت تعمیق روابط، از برنامه های در دست اجرای این اداره کل برشمرد.

سفیر محترم کوبا در ادامه با توجه به تحریم های شصت ساله ایالات متحده علیه کشور متبوعش از گسترش همکاری های ورزشی با جمهوری اسلامی جهت توسعه ورزش کوبا ابراز خرسندی نمود و ضمن برشمردن مشکلاتی که به دلیل تحریم های آمریکا متوجه ورزشکاران کشورش شده است گفت: با وجود تمام این تحریم ها موفقیت ها و دستاورهای تیم های ورزشی کوبایی در میادین ورزشی کم نیست.

وی در ادامه ضمن تشکر از پیشنهادات دکتر طهماسبی از جمله طرح پایش سلامت خانواده های سفرا، برگزاری نمایشگاه محصولات و خدمات ورزشی ایرانی در کوبا و شرکت مقامات عالی رتبه ورزشی ایران در کنفرانس آتی در هاوانا، چشم انداز نهایی روابط ورزشی دو کشور را روشن ارزیابی کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin