سفیر کره جنوبی در ایران با سفر به استان قزوین با استاندار و فعلان اقتصادی این استان دیدار و تبادل نظر کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، “سانگ وونگ یوپ” سفیر کره جنوبی در ایران در نشست مشترک با فعالان اقتصادی استان قزوین که در محل استانداری برگزار شد، گفت: ظرفیت‌های بسیاری در دو کشور ایران و کره جنوبی برای برقراری ارتباط و تعامل بیشتر وجود دارد.

وی افزود: مسائلی از قبیل صادرات و واردات کالا و خط‌های اعتباری از جمله مواردی است که می‌تواند زمینه ارتباط بیشتر بین دو کشور را بیش از پیش فراهم کند.

سفیر کره جنوبی در ایران افزود: بهترین راهکار برای افزایش تعامل فعالان اقتصادی استان قزوین و کشور کره جنوبی این است که فعالان اقتصادی با برقراری تعامل با یکدیگر مسائل خود را با جزئیات بیشتری برای یکدیگر مطرح کنند.

“سانگ وونگ یوپ” با اشاره به صادرات مواد اولیه و قطعات خودرو از کره جنوبی به استان قزوین ادامه داد: در ارتباط با صادرات مواد اولیه تولید تشک و قطعات خودرو از کشور کره جنوبی به استان قزوین مشکل خاصی وجود ندارد چراکه این موارد جزو لیست تحریم‌ها نیست.

وی عنوان کرد: ارتباط بانکی خوبی نیز بین دو کشور ایران و کره جنوبی برقرار است که این امر موجب شده مشکل خاصی برای مسائل مالی و انتقال وجه بین دو کشور وجود نداشته باشد.

سفیر کره جنوبی در ایران تصریح کرد: در خصوص سرمایه‌گذاری شرکت‌های کره‌ای در استان قزوین نمی‌توانم جواب خاصی بدهم زیرا سیستم سرمایه‌گذاری در کشور کره جنوبی به صورت کامل در بخش خصوصی اتفاق می‌افتد و این موضوع باید در حضور بخش خصوصی کره جنوبی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

“سانگ وونگ یوپ” خاطرنشان کرد: این اعتقاد را دارم که بر اساس مذاکرات 1+5 در آینده نزدیک ارتباط دو کشور ایران و کره جنوبی افزایش می‌یابد.

وی یادآور شد: در سال 2011 حدود سه هزار شرکت کره ‌ایی با ایران ارتباط داشته و فعالیت اقتصادی می‌‍کردند اما به دلیل تحریم‌ها تعداد سه هزار شرکتی که با ارتباطات تجاری با ایران داشتند به دو هزار شرکت در سال 2014 کاهش یافته است.

سفیر کره جنوبی در ایران خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم اگر مذاکرات به صورت جامع انجام شود می‌توانیم این تعداد شرکت دارای ارتباطات تجاری با ایران را به رقم قابل توجهی افزایش دهیم که این مهم نیز مستلزم موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات است.

“سانگ وونگ یوپ” افزود: پیشنهاد می‌کنم شرکت‌های بخش خصوصی با یکدیگر وارد مذاکره شده تا قبل از اعلام نتیجه قطعی مذاکرات 1+5 پیش‌مذاکره‌ای انجام داده باشند.

وی یادآور شد: امیدوارم کشور کره جنوبی و استان قزوین بتوانند ارتباطات دوجانبه بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin