“لئوپلدو استامپا” سفیر پرتغال در تهران با حسن کامران رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پرتغال دیدار و گفتگو کرد.کامران در ابتدای این دیدار بر اهمیت نقش گروه‌های دوستی پارلمانی در رشد و توسعه ارتباطات در عرصه‌های مختلف به ویژه روابط پارلمانی تاکید کرد و گفت: گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال به عنوان نمایندگان مردم می‌توانند به تحکیم و تقویت مناسبات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی فیمابین دو ملت کمک کند.
نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سابقه تاریخی روابط ایران و پرتغال افزود: افزایش سطح مناسبات مقامات عالیرتبه دو کشور سبب آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود دو کشور می‌شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت‌وگو و مذاکرات سازنده میان ایران و پرتغال را تنها راه‌حل مناسب برای رفع برخی سوء‌تفاهمات دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به عضویت غیردائم پرتغال در شورای امنیت، مشورت و مذاکرات مستمر میان دو کشور می‌تواند سبب تحکیم ارتباطات دوستانه فیمابین گردد.
وی از مواضع پرتغال بر علیه رژیم صهیونیستی در بحران غزه تقدیر کرد.
سفیر پرتغال در تهران در ادامه این دیدار تشکیل گروه دوستی پارلمانی را فرصت مناسبی برای گسترش ارتباطات فیمابین دانست و گفت: با نگاه انسان‌مدارانه می‌توانیم اختلافات در صحنه بین‌المللی را کاهش داد.
وی ابراز امیدواری کرد: با مساعی مشترک شاهد رشد و توسعه مناسبات فیمابین در عرصه‌های مختلف باشیم.
سفیر پرتغال در تهران، عضویت این کشور در اتحادیه اروپا را مانعی برای تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران ندانست و اظهار امیدواری کرد مذاکرات ایران با ۱+۵ به نتایج مطلوبی بیانجامد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin