سفیرپرتغال در تهران با جلیل رحیمى جهان آبادی رئیس گروه دوستى پارلمانى جمهوری اسلامی ایران و پرتغال در مجلس شوراى اسلامى دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رحیمى در این دیدار با اشاره به قدمت ٥٠٠ ساله مناسبات دو کشور، گفت: بهره‌گیری از ظرفیت ها و توانمندى‌هاى ایران و پرتغال در عرصه‌هاى گوناگون، نقش مهمى در کمک به ارتقاء سطح مناسبات و همکارى هاى دوستانه فیمابین دارد.

وى در ادامه افزود: گروه دوستى پارلمانى جمهوری اسلامی ایران و پرتغال در مسیر کمک به رشد و توسعه ارتباطات و مناسبات رو به رشد دو کشور تلاش مى کند.

رئیس گروه دوستى پارلمانى جمهورى اسلامى ایران – پرتغال در ادامه افزود: افزایش ارتباط و دیدارهاى مسئولان سیاسى و پارلمانى دو کشور و رایزنى و مشورت درخصوص راه‌هاى توسعه همکارى‌هاى تهران – لیسبون از اهمیت فراوانى برخوردار است.

وی تصریح کرد: تقویت ارتباطات دوستانه میان ایران و پرتغال، نقش مهمى در توسعه همکاریهاى دو کشور در ابعاد دوجانبه، منطقه اى و بین المللى دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملى و سیاست خارجى مجلس شوراى اسلامى با انتقاد از سیاست‌هاى یکجانبه‌گرایی آمریکا در منطقه و جهان، گفت: ایالات متحده آمریکا همواره در جهت تأمین منافع خود در مناطق مختلف جهان به ایجاد تنش و آشوب مى پردازد.

کارلوس آنتونیو ریکو دا کوشتا نهوش، سفیر پرتغال در تهران نیز در این دیدار، گفت: گسترش همکارى‌هاى فیمابین با جمهورى اسلامى ایران در حوزه‌هاى مختلف و مورد علاقه، نزد مسئولان سیاسى و پارلمانى پرتغال مورد توجه و پیگیرى قرار دارد.

وى در ادامه افزود: روابط ایران و پرتغال از قدمت و پیشینه زیادى برخوردار است و شایسته است تا سطح مناسبات فیمابین بیش از پیش گسترش یابد.

این دیپلمات پرتغالى همچنین گفت: پرتغال همواره از توافق برجام حمایت کرده است و تداوم مذاکرات و گفتگوها را راهکارى مناسب در حل و فصل اختلافات مى داند.

کوشتا نهوش در پایان این دیدار گفت: توسعه مناسبات فیمابین در عرصه‌هاى مختلف پارلمانى، سیاسى، اقتصادى، صنعتى، علمى، آموزشى و ورزشى به نفع مردم دو کشور است و نمایندگان مجالس دو کشور مى بایست در جهت رفع موانع و کمک به توسعه همکارى ها گام بردارند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin