استاندار خراسان رضوی گفت: پیشنهاد می کنیم با هدف برنامه ریزی برای توسعه روابط اقتصادی، کارگروهی مشترک بین خراسان رضوی و ایالت سند پاکستان تشکیل و نخستین جلسه آن در مشهد برگزار شود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، علی‌رضا رزم‌حسینی در دیدار خانم رفعت مسعود، سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در ایران که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: برای ارتقای سطح روابط اقتصادی میان خراسان رضوی و استان های کشور پاکستان آمادگی داریم و بسترهای مورد نیاز هم برای سرمایه گذاری فعالان اقتصادی پاکستانی در مشهد و استان فراهم است.

وی افزود: خراسان رضوی و مشهد ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه گردشگری سلامت، صنعت، کشاورزی و خدمات دارند که می توان از آن ها در راستای توسعه همکاری های اقتصادی بین ایران و پاکستان استفاده کرد.

رزم حسینی با بیان اینکه مشهد در حوزه گردشگری سلامت از امکانات و زیرساخت های بسیار خوبی برخوردار است، ادامه داد: در حوزه گردشگری و زیارت پیشنهادهای مشخصی برای سرمایه گذاری تعریف شده است که در صورت آمادگی طرف های پاکستانی، می توان در کارگروه مشترک درباره آن ها به جمع بندی رسید.

سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در ایران هم در این دیدار، با ابراز خرسندی از سفر دو روزه به مشهد و بازدید از برخی مناطق گردشگری و اقتصادی خراسان رضوی گفت: ظرفیت های اقتصادی بسیار خوبی در این استان وجود دارد که باید به منظور توسعه روابط اقتصادی در قالب تفاهم نامه های مشترک مورد استفاده قرار گیرد.

خانم رفعت مسعود افزود: ما می خواهیم ضمن استفاده از تجارب جمهوری اسلامی ایران در ایجاد زیرساخت های حوزه سلامت و بهداشت، روابط اقتصادی بین دو کشور ایران و پاکستان توسعه پیدا کند و به دنبال راهکار تحقق این مهم هستیم.

خانم مسعود همچنین از استاندار خراسان رضوی بابت میزبانی شایسته از نخست وزیر پاکستان در سفر اخیر وی به مشهد تقدیر کرد و گفت: آقای عمران خان برای سفر مجدد به مشهد مشتاق است و قطعا در فرصت های آینده انجام خواهد شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin