نگوین مان هی بن، سفیر ویتنام در تهران با جلیل رحیمی جهان آبادی، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – ویتنام و چند تن از اعضای این گروه دوستی پارلمانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رحیمی جهان آبادی در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت توسعه مناسبات دوستانه میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سوسیالیستی ویتنام، گفت: توسعه ارتباطات پارلمانی میان مجالس دو کشور به ویژه میان گروه های دوستی پارلمانی و کمیسیون های تخصصی، نقش موثری در تسهیل و گسترش تعاملات دو کشور در سایر بخش ها بویژه در زمینه اقتصادی و تجاری دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در همین رابطه افزود: استفاده از توانمندی های دو کشور، به توسعه هرچه بیشتر همکاری های اقتصادی، تجاری، صنعتی و علمی کمک خواهد کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – ویتنام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مردم ایران و ویتنام با مقاومت و ایستادگی در برابر فشارهای آمریکا و متحدانش، استقلال و آزادگی خود را حفظ کرده و به الگویی برای سایر کشورهای جهان مبدل شده اند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار نسبت به توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و ویتنام در سایه تلاش و اهتمام نمایندگان عضو گروه دوستی پارلمانی تأکید کرد.

نگوین مان هی بن، سفیر ویتنام در تهران نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت توسعه مناسبات فی مابین در عرصه های مختلف گفت: همکاری های پارلمانی در شناسایی راه های گسترش تعاملات و رفع موانع موجود در مسیر توسعه همکاری های فیمابین نقش بسزایی دارد.

سفیر ویتنام در تهران در ادامه افزود: توسعه مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم در منطقه و جهان، در سیاست خارجی کشورش از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

نگوین مان هی بن، در پایان این دیدار بر ضرورت همکاری های دو کشور در زمینه های اقتصادی، علمی، دانشگاهی و صنعتی تاکید کرد.

در این دیدار مصطفی رضاحسینی قطب آبادی نماینده مردم شهربابک؛ مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان؛ روح الله عباسپور نماینده مردم بوئین زهرا و آوج و حسین گودرزی نماینده مردم دورود و ازنا حضور داشتند و به تبادل نظر پیرامون کمک به توسعه همکاری های دوستانه فیمابین پرداختند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin