آمن‌هوتب زامبرانو سفیر ونزوئلا در ایران با حضور در مجلس شورای اسلامی با دکتر علی لاریجانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر لاریجانی در ابتدای دیدار با سفیر ونزوئلا مناسبات دو کشور را نزدیک و صمیمانه خواند و گفت: افزایش رفت و آمد مسئولان سیاسی و پارلمانی دو کشور نقش مهمی در تداوم روند رو به رشد همکاری‌های فیمابین در عرصه‌های گوناگون دارد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از روند توسعه ارتباطات دو کشور در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی حمایت می‌کند.

رئیس مجلس با انتقاد از سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا در امور سایر کشورها از جمله طرح اخیر کنگره این کشور برای دخالت در امور عراق و تجزیه آن گفت: مقاومت و ایستادگی در برابر فشارها و زورگویی‌های آمریکا موجب عقب‌نشینی آنها از پیگیری طرح‌های موذیانه می‌شود.

لاریجانی با اشاره به تحولات یمن گفت: اقدامات نظامی عربستان سعودی علیه مردم مظلوم یمن موجب تهدید صلح و ثبات منطقه‌ای و تقویت جریان‌های تروریستی می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار بر تداوم همکاری‌های نزدیک میان دو کشور تاکید کرد.

آمن‌هوتب زامبرانو سفیر ونزوئلا در تهران نیز با قدردانی از کمک‌های انسان‌دوستانه و حمایت‌های معنوی ایران از دولت و ملت ونزوئلا گفت: توسعه همه‌جانبه ارتباطات با ایران همواره مورد تاکید مسئولان ونزوئلا از جمله هوگو چاوز رهبر فقید این کشور قرار داشته است.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مورد علاقه افزود: ارتباطات پارلمانی نقش موثری در تعمیق و تقویت مناسبات دو کشور در سایر زمینه‌ها دارد.

سفیر ونزوئلا در پایان این دیدار افزایش رایزنی و مشورت میان مسئولان دو کشور در مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی را خواستار شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin