سفیر هند در تهران در دیدار با معاون حمل و نقل شهرداری تهران مناسبات مشترك ایران و هند در زمینه حمل و نقل شهری فصل نوینی را در روابط دو کشور دانست.به گزارش آوا دیپلماتیک، “سریواستاوا” سفیر هند در ایران طی دیدار با مهندس سید جعفر تشكری هاشمی معاون حمل و نقل شهرداری تهران گفت: هند و ایران صرفاً دو كشور همسایه نیستند و روابط فی مابین و پیوندهای زبانی، دینی و فرهنگی دو كشور به دو هزار سال پیش بر می‌گردد.
وی با اشاره به توانمندی‌های كشور متبوعش در زمینه تكنولوژی از جمله پیشرفت‌های این كشور در صنایع حمل و نقل افزود: هند آمادگی دارد تا در زمینه توسعه صنعت ریلی، مشاركت در ساخت اتوبوس‌های درون‌شهری با استاندارد یورو 5 و تولید فولاد مورد استفاده در زیرساخت‌های حمل و نقلی با مدیریت شهری تهران همكاری نماید.
سریواستاوا با بیان این كه دولت مركزی هند در شهرهای بزرگ این كشور از جمله دهلی، بمبئی و كلكته مسئولیت توسعه مترو را بر عهده دارد، اظهار كرد: در حوزه ساخت لوكوموتیو نیز آمادگی داریم تا ناوگان مورد نیاز متروی تهران را تامین نماییم.
وی با تاكید بر این كه هند سالانه 3 میلیون دستگاه خودرو تولید می‌كند آمادگی این كشور را جهت تجهیز ناوگان تاكسیرانی تهران با خودروهای استاندارد هندی اعلام و خاطرنشان كرد: البته تهران در توسعه حمل و نقل عمومی در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری داشته كه به عنوان نمونه می‌توان به راه‌اندازی سیستم بی آر تی و مدیریت این سیستم در تهران اشاره كرد كه به بهترین شكل ممكن انجام می‌شود.
سفیر هند در کشورمان در پایان ضمن دعوت از معاون شهردار تهران به منظور بازدید از صنایع هند که در صنعت حمل و نقل فعال می‌باشند، خواستار توسعه روابط تهران و دهلی نو در حوزه حمل و نقل شهری شد.
معاون شهردار تهران نیز در این دیدار از دولت و مردم هند به عنوان کشور دلت ایران که در شرایط تحریم در کنار کشورمان بودند یاد کرد و گفت: با توجه به توانمندی هند در صنایع ریلی و صنعت اتوبوس‌سازی، امکان استفاده از تکنولوژی کارخانجات هند که در زمینه‌های حمل و نقلی فعال می‌باشند، وجود دارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin