در دیدار سفیر مالزی با مدیر کل آسیا و اقیانوسیه اتاق ایران، گسترش همکاری های اقتصادی بین ایران و مالزی مورد تاکید قرار گرفت.به گزارش آوا دیپلماتیک، علی اصغر فرشچی مدیر کل آسیا و اقیانوسیه اتاق ایران در دیدار با “راجا نوشیروان زین العابدین” سفیر مالزی در ایران ضمن اشاره به توانمندی ها و پتانسیل های ایران در زمینه های گوناگون گفت: ایران و مالزی دو کشور برادر و مسلمان هستند که نقشه راه های گسترش همکاری های اقتصادی باید مورد بررسی و تاکید طرفین قرار گیرد.
وی افزود : مبلمان، طلا و جواهر، صنایع دستی، داروهای گیاهی و … می‌تواند زمینه های همکاری بین ایران و مالزی باشد و فعالیت های تجاری ما محدود به صادرات و واردات نباشد بلکه سرمایه‌گذاری های مشترک و همکاری های سه جانبه مورد توجه و بررسی قرار گیرد.
در ادامه “راجا نوشیروان زین العابدین” سفیر مالزی در ایران خاطرنشان کرد: علاقه مند به افزایش همکاری های اقتصادی بین دو کشور هستیم و در این راستا خواستاریم که تجار مالزیایی با شرکای ایرانی خود بیشتر آشنا شوند؛ هر چه سریع‌تر مشکلات و موانع مالی حل گردد و با توجه به تبلیغات سوء رسانه‌ها در مورد ایران، با پتانسیل ها و توانمندی های ایران بیشتر و دقیق تر آشنا شویم.
وی افزود : ماموریت ما تشویق و ترغیب تجار برای حضور و فعالیت های بیشتر در ایران است که با جمع آوری اطلاعات دقیق تر نسبت به ایران میتوانیم به این مهم برسیم. در زمینه MDF مبادلات زیادی با ایران داریم و امیدواریم که با حل مشکلات مالی بیشتر هم شود.
سفیر مالزی با اشاره به روابط اقتصادی بین دو کشور یادآور شد: 70 درصد واردات روغن نخل ایران از کشور مالزی است، ایران بازار خوبی برای این محصول است و پیشنهاد می‌شود که علاوه بر واردات این محصول، به‌صورت سرمایه گذاری مشترک با همدیگر همکاری كنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin