صلاح الزواوی، سفیر فلسطین و مقدّم السفرا در ایران با حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت امور خارجه دیدار و تبادل نظر شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، جابری انصاری در این دیدار مسأله فلسطین را مسأله مرکزی و اساسی جهان اسلام خواند و ضمن اشاره به آرمان آزادی سرزمین فلسطین تأکید کرد: آن که بیش از همه در شرایط رقّت بار کنونی و اختلافات و درگیری‌های داخلی در منطقه سود می‌بَرد، رژیم صهیونیستی است و از این رو باید از تمام ظرفیت‌ها برای خروج از وضعیت کنونی بهره بُرد.

او افزود: جمهوری اسلامی ایران اصل گفت‌وگو را برای پایان دادن به مشکلات دنبال می‌کند و بر این اساس گفت‌وگوهای داخلی میان گروه‌های درگیر در کشورهای منطقه را با هدف پایان دادن به بحران‌های موجود مورد حمایت قرار می‌دهد.

صلاح الزواوی هم در این ملاقات که به درخواست سفیر فلسطین انجام شد، با اشاره به این که وضعیت کنونی جهان عرب و اسلام تخریب کننده مسأله فلسطین است تأکید کرد: دشمن صهیونیستی هدفش ضربه زدن به نقاط قوت جهان اسلام در مبارزه با این رژیم است.

وی گفت: این رژیم همواره به دنبال تضعیف مقاومت اسلامی و فلسطینی بوده و از آن جهت است که امروز وضعیت نابسامانی را در سوریه و عراق و لیبی و حتی لبنان شاهد هستیم.

سفیر فلسطین در تهران هم‌چنین با اشاره به وضعیت یمن، اوضاع کنونی این کشور را فاجعه بار خواند و از گفت‌وگوهای یمنی – یمنی برای حل بحران این کشور استقبال و همزمان کشورهای بزرگ اسلامی را به گفت‌وگو برای حل مسائل جهان اسلام دعوت کرد.

الزواوی در پایان با بیان این که ایجاد نزاع‌های مذهبی در منطقه توطئه‌ای همزمان علیه فلسطین و به نفع رژیم صهیونیستی است خاطرنشان کرد مسلمانان یک مسأله اصلی و محوری دارند و آن مسأله فلسطین است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin