صلاح الزواوی سفیر فلسطین در تهران با آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در این دیدار با بیان اینکه دشمن با ایجاد اختلاف بین مسلمین و درگیری‌های داخلی بین اقوام و مذاهب، خصوصاً شیعه و سنی باعث تفرقه و تضعیف جوامع اسلامی می‌شود بر ضرورت اتحاد جوامع اسلامی تاکید کرد و افزود: درصورت اتحاد میان مسلمانان دشمنان جرأت تجاوز به سرزمین‌های اسلامی را پیدا نمی‌کنند.

آیت الله رمضانی اظهار کرد: نظام سلطه با بهره‌گیری از تفرقه ایجاد شده بین مسلمان ها موجب گسترش نفوذ و تسلط بر کشورهای اسلامی را فراهم کرده است.

وی، مسلمانان را قربانی اصلی توطئه غربی‌ها در کشورهای اسلامی عنوان کرد و افزود: کشورهای مستکبر با ایجاد داعش و گسترش جریان تکفیری و به راه انداختن کشتار وحشیانه به نام اسلام تلاش کردند دین اسلام را خدشه دار و خشونت طلب معرفی کنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: علما و مبلغان اسلامی باید اسلام را به صورت جامع، دقیق و عمیق به بشریت معرفی کنند تا توطئه دشمن را خنثی کنند.

آیت الله رمضانی اضافه کرد: غرب تلاش دارد با برشمردن تعداد جنگ‌های دوران پیامبر(ص)، ایشان را خشونت طلب معرفی کند در حالی‌که براساس تحقیقات بعمل آمده کل کشته‌های این جنگ ها از سپاه اسلام و کفر سه الی چهار هزار نفر بودند اما در قرن بیستم حدود 100 میلیون انسان جان باختند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه امام خمینی (ره) را شخصیتی ذوالوجوه توصیف کرد که با هدف اصلاح جامعه موفق شد مقاومت اسلامی را در جامعه نهادینه کند.

رئیس اتحادیه اروپایی علماء و تئولوگ های شیعه افزود: اسلام علی‌رغم اینکه بشریت را به رحمت دعوت می کند اما در مقابل ظلم و ظالم می ایستد. همانطور که امیرالمومنین علی(ع) در وصیت به امام حسن و امام حسین (علیهماالسلام) می‌فرماید: “کونا للظالم خصماً وللمظلوم عوناً”(دشمن ظالم و یار مظلوم باشید).

آیت الله رمضانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: صهیونیست ها با اشغال فلسطین یکی از مقدس ترین اماکن اسلامی را به اشغال در آورده اند، مساله فلسطین مساله جهان اسلام است و در این مساله اختلافی بین شیعه و سنی نیست.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه وحدت میان مسلمانان در جمهوری اسلامی ایران یک تاکتیک نیست بلکه یک استراتژی ویک باور است اظهار داشت: علاوه بر اتحاد در جوامع اسلامی امکان اتحاد با اهل کتاب نیز وجود دارد همانگونه که امام رضا(ع) عالم یهودی را برادر خطاب می‌کند.

آیت الله رمضانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تحولات فلسطین گفت: در کشور فلسطین باید مردم نقش اساسی و تعیین کننده در سرنوشت خود داشته باشند، امیدواریم فلسطین به جایگاه واقعی خود که همواره مورد تاکید امام خمینی و مقام معظم رهبری بوده است دست یابد.

در ابتدای این دیدار نیز صلاح الزواوی سفیر فلسطین با تبریک انتصاب آیت الله رمضانی به عنوان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به تشریح فعالیت‌های خود در جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

وی گفت: دشمنان اسلام تلاش نمودند با بکارگیری انواع توطئه‌ها اتحاد مناطق مختلف اسلامی را از بین ببرند و کشورهای اسلامی را به جای درگیر شدن در قضیه فلسطین درگیر اختلافات داخلی کنند.

الزواوی خاطرنشان کرد: ظهور انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و اعلام جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس جان تازه ای به اسلام داد و باعث زنده شدن مساله فلسطین در دنیای اسلام گردید.

سفیر فلسطین از حزب الله لبنان به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران نام برد که توانسته به عنوان یک قدرت منطقه ای در مقابل رژیم صهیونیستی قد علم کند و تمام توطئه‌های صهیونیست‌ها را با شکست مواجه کند.

الزواوی در پایان گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد و علی‌رغم فشار رژیم صهیونیستی حاضر به درگیری نظامی با ایران نیست لذا برای فشار به ایران از تحریم به عنوان ابزار مقابله استفاده می‌کند.

گفتنی است؛ در این دیدار حجت‌الاسلام احمد احمدی تبار قائم مقام دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) نیز حضور داشت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin