دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی دیدار با فرانسوآ سنمو سفیر فرانسه در ایران خواستار نهایی شدن تعهدات بین دو کشور شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار دکتر محمود واعظی اظهار داشت: در چند ماه گذشته مذاکرات و گفت وگوهای خوبی با شرکت های مختلف فرانسوی داشتیم که در نتیجه سفر آقای دکتر روحانی به فرانسه سندهای بین المللی میان دو طرف امضا شد که موظف به پیگیری آنها هستیم.

وی با اشاره به سفر یک هیات بانکی فرانسوی به کشورمان با تاکید بر ضرورت لغو مشکلات بانکی باقیمانده از زمان تحریم ها، افزود: با حضور هیات بانکی فرانسوی می توانیم به نتایج مثبتی برسیم که در این زمینه شرکت های بخش خصوصی هر دو کشور بسیار علاقمند به گسترش همکاری ها هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون شرکت چند شرکت فعال فرانسوی در نمایشگاهی در کشورمان در مورد پیشنهاد دیدار مسوولان ICT دو کشور گفت: فکر می کنم اگر برگزاری این دیدار قبل از اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور ایران و فرانسه باشد، دستاوردهای بیشتری را شاهد خواهیم بود.

دکتر واعظی همچنین خواهان تسریع در نتایج وتوافقات در سفر ریاست جمهوری به فرانسه شد و تصریح کرد: می خواهیم تا هرچه زودتر همه توافقات انجام شده را نهایی کنیم.

فرانسوآ سنمو سفیر فرانسه در ایران نیز در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان گفت: باور داریم اجرای توافقات در عرضه تکنولوژی و افتصادی به نفع هر دو کشور خواهد بود.

وی با اشاره به سفر هیات بلند پایه بانکی فرانسوی به ایران، افزود: این هیات بانکی که اولین هیات بانکی فرانسه در بعد اجرایی شدن برجام به حساب می آیند، با شرکت های بسیاری دیدار داشتند.

این مقام فرانسوی همچنین به مذاکرات شرکت اورنج و یوتل ست با دیگر شرکت های ایرانی، اظهار کرد: شرکت یوتل ست خواهان همکاری با سازمان و شرکت های فضایی ایران است که هم اکنون درحال آماده کردن پیش نویس پیشنهاد خود بربای حضور در مناقصه منتشر شده ساخت ماهواره است.

سنمو با تاکید بر برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک میان ایران و فرانسه تا قبل از پایان سال جاری میلادی، دعوت وزیر ICT فرانسه از دکتر واعظی برای دیدار در فرانسه را ابلاغ کرد تا موضوعات و زمینه های همکاری دو جانبه با سرعت بیشتری شناخته و برای حصول نتیجه به پیش رود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin