ابراهیم بن احمد المعینی، سفیر عمان در ایران با محمدعلی محسنی بندپی نماینده مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، محسنی بندپی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه روابط همسایگی، فرهنگی و اجتماعی دو کشور و گفت: ایفای نقش عمان در ایجاد فضای صلح، ثبات و آرامش در منطقه را حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: روابط بین دو کشور ایران و سلطنت عمان همواره خوب و روند بسیار مثبتی را طی نموده است و تحرک بخشی در روابط دولت ها، اوج این تعاملات را نشان می دهد.

محسنی بندپی با اشاره به موضوع طوفان الاقصی و ضمن تقدیر از مواضع دولت عمان در قبال تحولات اخیر فلسطین، افزود: مسئله فلسطین مسأله همه کشورهای مسلمان است و رژیم کودک کش اسرائیل هرگز نخواهد توانست خشم 75 ساله تجاوز به فلسطین را با بمباران نوار غزه کاهش دهد.

وی خاطرنشان کرد: امروز رژیم غاصب صهیونیسیتی و حامیان ددمنش آن در حال فاجعه آفرینی هستند و تنها راه مقابله با این جنایات ارتباط و انسجام کشورهای اسلامی در جهت حمایت جدی و عملی از مردم نوار غزه است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری کمسیون مشترک اقتصادی در ابتدای سال جدید میلادی، ابراز داشت: روند روابط اقتصادی فیمابین دو کشور در حال رشد است و مبادلات تجاری و مراودات اقتصادی و همکاری های راهبردی مسیر مثبت را طی نموده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توسعه روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف و همکاری جامع در زمینه‌های، بهداشتی، دارویی، پزشکی و پیشگیری، گفت: حوزه سلامت بستر مناسبی برای توسعه‌ همکاری‌های بین ایران و عمان می‌تواند باشد.

وی در این راستا تأکید کرد: علاقمندی به گردشگری مذهبی و سلامت موضوعاتی هستند که می‌تواند سرفصلی در توسعه روابط بین ایران و عمان باشد.

وی در همین راستا عنوان کرد: کلاردشت و دیگر شهرهای شمالی در ابعاد تاریخی، فرهنگی و دانشگاهی می‌تواند ایفاگر نقش دیپلماسی فعال در حوزه‌های مختلف به ویژه گردشگری و سلامت باشند.

در ادامه ابراهیم بن احمد المعینی، سفیر عمان ایران یادآور شد: روابط دو کشور علاوه بر موضوع اقتصادی، در زمینه گردشگری نیز رشد قابل توجهی داشته است و علاوه بر مراکز مذهبی، قابلیت های طبیعی شمال ایران مقصد گردشگران عمانی در جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی اظهار کرد: به عنوان سفیر عمان در ایران آماده هر گونه تعامل، همکاری و ایجاد ارتباط در حوزههای مختلف اقتصادی، سیاسی و علمی ـ فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران هستم. در حوزه سلامت گردشگری روند مناسب در همکاری های علمی ـ پزشکی دو کشور، می تواند تعاملات بین عمان و جمهوری اسلامی ایران را ارتقاء دهد.

سفیر عمان ضمن قدردانی از همکاری‌های مشترک میان دو کشور در عرصه‌های مختلف، تاکید کرد: ظرفیت‌های عظیمی در میان فرهیختگان، فعالان علمی ـ فرهنگی وجود دارد و ما علاقمند به تقویت و توسعه همکاری‌ها در زمینه های گوناگون با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin