شهباز حسن پور بیگلری نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با نصیر عبدالمحسن عبدالله سفیر عراق در تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، حسن پور در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات خوب و رو به رشد تهران-بغداد گفت: جمهوری اسلامی ایران و عراق روابط دیرینه و مستحکمی با یکدیگر داشته‌اند و با همکاری‌های هرچه بیشتر دو کشور در عرصه های مختلف به‌ویژه در حوزه اقتصادی، این روابط تعمیق خواهد یافت.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: در بخش‌های اقتصادی و تجاری فرصتهای زیادی جهت توسعه روابط فیمابین وجود دارد که حوزه‌های کشاورزی، محصولات معدنی و فلزی، سنگهای تزئینی، کشت پسته و خرما و محصولات جالیزی، گلخانه‌ای و مرکبات نمونه‌هایی از این فرصت‌هاست که باید در راستای منافع دو کشور از آن بهره برد.

نماینده مردم شریف بردسیر و سیرجان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد رشد روابط اقتصادی و تجاری دو کشور بوده‌ایم.

وی افزود : جمهوری اسلامی ایران از جمله استان کرمان از ظرفیت‌های گسترده تولیدی، فنی، علمی و صنعتی برخوردار است که می‌تواند به نحو شایسته ای در راستای منافع دو کشور استفاده شود.

نصیر عبدالمحسن عبدالله سفیر عراق در تهران نیز در این دیدار گفت: روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق روابطی مستحکم، دیرینه و قوی در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و بویژه پارلمانی است.

وی روابط خوب دو کشور را مورد توجه کشورهای منطقه خواند و گفت: روابط دو کشور در عرصه های مختلف از جمله روابط اقتصادی در سطح خوب و قابل قبولی است که باید با تلاش‌های مشترک فیمابین تقویت شود.

نصیر عبدالمحسن عبدالله در پایان رفت و آمدهای سیاسی را عامل مهمی در راستای توسعه و تقویت روابط فیمابین دانست و افزود: دیدارهای زیادی میان مسئولین دو کشور در حوزه های مختلف صورت گرفته است که امیدواریم زودتر به مرحله اجرایی رسیده و در آینده نزدیک از نتایج آن بهره‌مند شویم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin