“محمد مجید الشیخ” سفیر عراق در ایران با حضور در مجلس با “یوناتن بت کلیا” نماینده آشوریان در مجلس ایران، دیدار و گفتگو کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، “یوناتن بت کلیا” نماینده جامعه آشوری در مجلس طی دیدار با “محمد مجید الشیخ” سفیر عراق در ایران با اشاره به تاریخ طولانی زندگی مسالمت‌آمیز اقلیت‌های دینی در ایران و تصریح قانون اساسی در حمایت از حقوق اقلیت‌های دینی اظهار داشت: قانون اساسی ایران تمهیدات و حمایت‌های حقوقی بالایی از جمله داشتن نماینده در مجلس شورای اسلامی، تأکید بر آزادی در انجام مناسک و مراسم دینی، فراهم کردن امکانات آموزشی بر اساس تعالیم دینی دارد.

وی با اشاره به پیشینه دیرین حضور آشوریان در عراق و قدردانی از تلاش دولت عراق به منظور حمایت از اقلیت‌های دینی از جمله آشوریان در آن کشور افزود: متأسفانه مدعیان حقوق بشر با دامن زدن به اختلافات قومی ـ دینی در عراق سعی در تشدید ناامنی و بی‌ثباتی در این کشور دارند.

“محمد مجید الشیخ” سفیر عراق نیز در این دیدار با بیان اینکه مسیحیان از جمله آشوری‌ها در عراق از نقش و جایگاه مهمی برخوردارند، گفت: در طول سالیان گذشته آشوری‌ها در عراق از زندگی مسالمت آمیز و برادرانه برخوردار بودند و دولت عراق نیز با وجود مشکلات فراوان همواره نگاه مثبتی برای حمل مشکلات آنها داشته است.

وی با بیان  اینکه تروریسم تنها مسیحیان و شیعیان را نشانه نرفته است، افزود: هدف گروه‌های تروریستی، ویرانی سرزمین عراق است.

سفیر عراق در پایان خاطرنشان کرد: امروز ملت عراق اعم از شیعه، سنی، مسیحی و پیروان سایر اقلیت‌های دینی در کنار یکدیگر در مقابل اقدامات وحشیانه گروه‌های تروریستی ایستاده‌اند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin