“عدنان محمود” سفیر سوریه در ایران در دیدار با “یوناتن بت‌کلیا” نماینده آشوریان در مجلس درباره تحولات سوریه بحث و تبادل نظر کردند.به گزارش آوا دیپلماتیک، یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با عدنان محمود سفیر سوریه در ایران با ابراز همدردی نسبت به وضعیت شهروندان سوری، نسبت به بهبود هرچه سریع‌تر اوضاع و برقراری صلح، امنیت و آرامش در سوریه ابراز امیدواری کرد.

وی در ادامه با اشاره به سابقه دیرینه زندگی مسالمت‌آمیز اقلیت‌های دینی در ایران خاطرنشان کرد: اقلیت‌های دینی از جمله آشوریان سال‌های سال در کنار برادران مسلمان زندگی مسالمت‌آمیز داشته و ایران از هیچ‌گونه تلاشی در جهت حمایت از اقلیت‌های دینی در این راستا دریغ نورزیده است.

وی در ادامه افزود: اتحادیه جهانی آشوریان خواستار برون رفت کشور دوست و برادر، سوریه، از مشکلات به وجود آمده است و آمادگی هرگونه اقدامی به منظور حل مشکلات شهروندان سوری از جمله آشوریان ساکن سوریه را دارد.

عدنان محمود، سفیر سوریه در ایران نیز در این دیدار با اشاره به مناسبات دو کشور و نقش حائز اهمیت مجلس شورای اسلامی در حل بحران سوریه گفت: مردم سوریه هیچ‌گاه حمایت‌های ایران از جمله مجلس در قبال بحران جاری فراموش نخواهند کرد.

سفیر سوریه در ادامه خاطرنشان کرد: تروریست‌های جنایتکار با اهداف برنامه‌ریزی شده خود در سوریه که از سوی آمریکا و کشورهای غربی و برخی ابزارهای آنها در منطقه هدایت می‌شوند تمام ملت سوریه را هدف قرار داده‌اند.

سفیر سوریه در پایان با بیان اینکه قانون اساسی سوریه بر برابری تمام شهروندان سوری تأکید می‌کند، گفت: در قانون اساسی سوریه همه شهروندان سوری با هم برابرند و هیچ تفاوتی از نظر طایفه‌ای و نژادی میان آنها وجود ندارد و اهتمام دولت سوریه بر حمایت از همه شهروندان سوری از جمله آشوریان تا برقراری صلح و ثبات واقع در سوریه است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin