سفیر جمهوری چک و مشاور نخست وزیر این کشور با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، جوزف ریچتار سفیر جمهوری چک در ایران و مشاور نخست وزیر این کشور با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب دیدار و گفت‌وگو کردند.

مشاور نخست‌وزیر جمهوری چک پیتر پلیکان در این دیدار ضمن ابراز تمایل به آغاز همکاری‌ها با دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: بنده سال‌ها است که با دانشگاه‌های ایران همکاری دارم و امیدوارم همکاری با دانشگاه ادیان و مذاهب نیز در تداوم همکاری‌ها با ایران نقش‌آفرین باشد.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب نیز گفت: من به دانشگاه ادیان و مذاهب به چشم ایرانی نگاه نمی‌کنم بلکه نگاهی بین‌المللی دارم. من دنیا را یک خانواده می‌بینم و انسانیت را یک خانواده می‌دانم و سیاه و سفید برای من فرقی نمی‌کند و آن‌چه برای من مهم است بشریت است.

وی افزود: بنده قبلاً به جمهوری چکسلواکی سفر داشتم و امیدوارم از این تجربه برای آغاز همکاری‌های دانشگاه ادیان و مذاهب و دانشگاه‌های چک استفاده کنیم.

گفت‌وگو درباره تسهیل تبادل دانشجو بین ایران و چک ازجمله توافقات طرفین بود. میهمانان در ادامه از تعدادی از دانشکده‌ها و کتابخانه تخصصی ادیان و مذاهب بازدید به عمل آوردند.

دیگر جلسه سفیر جمهوری چک در ایران و مشاور نخست‌وزیر این کشور با حجت الاسلام حامد شاه رفعتی سرپرست دفتر همکاری‌های علمی و بین‌الملل دانشگاه و دیگر همکاران این مرکز برگزار شد.

در این جلسه درباره تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌های مشترک و انجام پژوهش‌های مشترک گفت‌وگو صورت گرفت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin