عبدالرحمن بن غرمان الشهری سفیر عربستان در آستانه شروع مأموریت خود در تهران با حسین امیر عبداللهیان دیدار و گفتگو نمود.به گزارش آوا دیپلماتیک، “عبدالرحمن بن غرمان الشهری” سفیر عربستان در ایران طی دیدار با “حسین امیرعبداللهیان” معاون عربی و آفریقاى وزارت خارجه ایران ضمن اشاره به نگاه مثبت ملک عبدالله پادشاه سعودی به روابط با ایران اظهار داشت: با توجه به ظرفیت هاى بالاى دو کشور در جهان اسلام شایسته است که روابط در عالی ترین سطح پیگیرى گردد. حکمت و درایت رهبران دو کشور در این مسیر مى باشد و در شرایط حساس منطقه و جهان اسلام، هماهنگی و همکاری‌های مشترک یک ضرورت است.
سفیر عربستان در ایران با تشکر از حمایت های وزارت امور خارجه از وی در شروع مأموریتش، ابراز امیدوارى کرد که در طى مسئولیت خود در تهران بتواند زمینه ساز توسعه و تقویت روابط در همه زمینه ها باشد.
معاون عربی و آفریقاى وزارت امور خارجه در این دیدار با تبیین اصول سیاست خارجی ایران در قبال جهان اسلام و عرب گفت: الویت ایران در روابط با همسایگان و دولت هاى عربی و اسلامى مى باشد و در این خصوص براى عربستان اهتمام ویژه اى قائلیم.
وی خاطرنشان کرد: ایران به دنبال تقویت روابط با عربستان در همه ابعاد مى باشد چرا که معتقدیم تأثیر گذارى و پتانسیل هاى بالاى دو کشور توان جهت دهى تحولات منطقه و جهان اسلام به نفع أمت اسلامى و خنثى سازى توطئه ها را دارد. در این خصوص مناسب است تبادل هیئت ها در همه سطوح انجام شود.
امیر عبداللهیان با تشکر از همکارى سفارت عربستان در تهران در تسهیل امور زوار حج عمره و تمتع و تأکید بر ضرورت تداوم این همکارى اظهار داشت: وزارت امور خارجه از تلاش هاى سفیر و همکاران وی در کمک به توسعه روابط بین دو کشور حمایت می کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin