سفیر كشور بلغارستان در دیدار با استاندار زنجان از آمادگی کشورش جهت همکاری در حوزه كشاورزی، دامپروری با این استان خبر داد.

استاندار زنجان در دیدار با هریستو پولنداکف، سفیر بلغارستان به تعاملات مثبت استان زنجان با كشور های تركیه، عراق، مالزی و اوگاندا اشاره كرد و افزود: اتاق بازرگانی زنجان با هماهنگی سفارتخانه ها، ارتباطات خوبی با كشور ها ایجاد نموده است.

جمشید انصاری در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینكه سیاست خارجی و مناسبات بین المللی كشور ایران در سطح دیپلماتیك به صورت متمركز انجام می گیرد، بیشتر فعالیت ها و همكاریهای استانها با سایر كشور ها در زمینه اقتصادی، آموزشی و تحقیقاتی خواهد بود.

وی به توانمندی های استان در زمینه كشاورزی، قطب برق و الكترونیك، نساجی و معادن سرب و روی اشاره كرد و افزود: استان زنجان به لحاظ علمی در حوزه كشاورزی زبانزد بوده و دستاوردهای خوبی در خصوص اصلاح بذر، دستیابی به گونه های جدید بذر همچنین دام وطیور، اصلاح نژاد داشته است.

استاندار زنجان به استقرار استان در مسیر اصلی حمل و نقل و انرژی كشور به اروپا اشاره كرد و گفت: موقعیت خوب استان در مسیر ارتباطی و همجواری با هفت استان كشور می تواند پایگاه خوبی برای توزیع محصولات كشور بلغارستان در كل ایران باشد .

مقام عالی دولت خواستار افزایش ارتباط و مراوده با یكی از استانهای كشور بلغارستان شد تا زمینه همكاریهای علمی و اقتصادی هر چه بیشتر با استان فراهم گردد.

وی استفاده از تجربیات كشور بلغارستان در خصوص گردشگری و صنعت توریسم را ضروری داست و گفت: وجود ششصد هزار نفر مسلمان و ترك تبار در كشور بلغارستان می تواند به ارتباط بیشتر هر دو كشور كمك كند.

همچنین استاندار زنجان تاریخ طولانی روابط دو کشور ایران و بلغارستان را سرمایه قابل اتکایی برشمرد و اظهار امیدواری کرد در دوره جدید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های روابط در ابعاد دوجانبه، در همه زمینه‌ها از جمله همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، پارلمانی و فرهنگی تاکید کرد.

سفیر بلغارستان نیز در این دیدار ضمن تحسین نمادهای شهری و فضای سبز مناسباستان زنجان گفت: كشور بلغارستان آماده است در حوزه كشاورزی، دامپروری، واكسن های دامی، تبادلات صنعت گردشگری و فرآوری محصولات سرب و روی با استان زنجان همكاری داشته باشد.

هریستو پولنداکف سفیر بلغارستان در ایران از گسترش و تعمیق روابط با زنجان استقبال کرد و افزود: ظرفیت بازار ایران قابل توجه است و طی دوره ماموریت خود بدنبال توسعه و تقویت روابط در همه ابعاد خواهم بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin