علاءالدین بروجردی در دیدار با سفیر جدید اردن، بر همکاری کشورهای منطقه جهت مبارزه با جریان‌های افراطی و تروریسم تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، عبدالله سلیمان عبدالله ابورمان سفیر جدید اردن در تهران با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به روند رو به رشد روابط سیاسی و اقتصادی میان دو کشور گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های فراوان در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به ویژه مراودات پارلمانی در سال‌های اخیر، می‌تواند به توسعه و گسترش مناسبات دوستانه فیمابین منجر گردد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با تاکید بر اهمیت رایزنی‌های مستمر فیمابین در زمینه تحولات منطقه‌ای و بین المللی تصریح کرد: جهان و منطقه خاورمیانه در برابر پدیده خطرناک تروریسم و گسترش آن قرار گرفته اند و مبارزه با جریان‌های افراطی و تروریسم نیاز به همکاری همه کشورهای منطقه دارد.بروجردی در همین راستا بر نقش بسیار مهم علمای اسلامی در زمینه مبارزه با گروه‌های افراطی و تکفیری تاکید کرد.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود حضور هزاران تروریست از هشتاد کشور جهان در سوریه را باعث ناامنی جهان در آینده دانست و خاطرنشان کرد: تحلیل غلط آمریکا و همپیمانان منطقه‌ایش از گروه‌های تروریستی و سیاست تقسیم بندی آن‌ها به خوب و بد،‌ امر کاملا اشتباهی است که سبب ناامنی و بی‌ثباتی منطقه و جهان خواهد گردید.

وی در پایان با ابراز تسلیت و همدردی با دولت و ملت اردن به خاطر واقعه سوزاندن خلبان اردنی توسط گروه تروریستی داعش گفت: اسلام دین صلح، محبت و برادری است و روح دین اسلام از اعمال گروه تروریستی داعش متنفر است.

در ادامه این دیدار عبدالله سلیمان عبدالله ابورمان سفیر جدید اردن در تهران با ابراز خرسندی از ماموریت خود در ایران و آشنایی با واقعیات کشورمان گفت: متاسفانه تصویر غلطی از واقعیات جامعه ایران در رسانه‌های جهان ارائه می‌شود اما دولت اردن بر گسترش ارتباطات سیاسی، فرهنگی و تجاری و آشنایی هر چه بیشتر دو ملت از یکدیگر تاکید دارد.

سفیر جدید اردن در تهران در ادامه گروه‌های تروریستی و تکفیری را بزرگترین چالش کشورهای منطقه دانست و افزود: گروه‌های تروریستی در تاریکی قرار گرفته‌اند و کشورهای اسلامی باید با روشنگری، ماهیت غیر اسلامی این گروه‌ها را نشان بدهند و در این راستا ضروری است تلاش مشترکی بین اتحادیه کشورهای عرب با سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی صورت گیرد.

عبدالله سلیمان عبدالله ابورمان در پایان با اشاره به تحولات منطقه و هم مرز بودن اردن با کشورهای سوریه، عراق و رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: بحران‌های جاری در منطقه نباید موضوع ملت مظلوم فلسطین را از اولویت خارج کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin