سفیر جمهوری ترکیه در تهران با مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، ذوالنوری در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور گفت: توسعه همکاری‌ها و مناسبات ایران و ترکیه در عرصه‌های مختلف به نفع مردم دو کشور است.

وی همچنین افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از روند توسعه هرچه بیشتر مناسبات دوستانه فیمابین به‌ویژه میان مجالس دو کشور حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، با انتقاد از رفتار نابهنجار آمریکای ترامپ در جهان گفت: دوران زورگویی و سلطه‌گری آمریکا به سر آمده و کشورهای مستقل جهان می‌بایست با اتحاد، در برابر مداخلات و قانون‌گریزی این کشور بایستند.

وی در ادامه با اشاره به همکاری‌های خوب دو کشور در  منطقه از جمله مبارزه با تروریسم و افراط‌ گرایی، افزود: همکاری‌های ایران و ترکیه نتایج مثبتی به همراه داشته و به تامین ثبات و امنیت در منطقه کمک کرده است.

ذوالنوری در پایان این دیدار گفت: افزایش ارتباط میان بخش‌های مختلف مجالس دو کشور از جمله کمیسیون‌های تخصصی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

دریا اورس، سفیر ترکیه در تهران نیز در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی ترکیه از نقش و جایگاه بالایی برخوردار است.

وی افزود: گسترش ارتباط میان مجالس دو کشور ، نقش مهمی در تسهیل ارتباطات و همکاری‌های فیمابین در زمینه‌های مورد علاقه طرفین دارد.

سفیر ترکیه در تهران در ادامه این دیدار گفت: توسعه گردشگری و افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری میان ایران و ترکیه در دستور کار و پیگیری مسئولان دو کشور قرار دارد که در این بین نقش مجالس در تحقق آنها بسیار حائز اهمیت است.

وی در پایان این دیدار نسبت به تحکیم و تقویت بیش از پیش مناسبات ایران و ترکیه بعنوان دو کشور همسایه و مسلمان، تاکید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin