دبیر شورای نگهبان در دیدار با رضا هاکان تکین، سفیر ترکیه بر نظر اسلام درباره حرام بودن ساخت و کاربرد سلاح هسته ای تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، آیت الله احمد جنتی در دیدار رضا هاکان تکین، سفیر ترکیه در ایران گفت: ایران اسلامی، اکنون به عنوان قدرت منطقه ای در مقابل دشمنانش ایستاده است.

دبیر شورای نگهبان با تأکید بر لزوم شناخت و آشنایی با اندیشه های امام خمینی و رهبر معظم انقلاب به منظور دریافتی صحیح از اقدامات ایران در منطقه، خاطر نشان کرد: ایران تنها کشوری است که قوانین آن با نظارت شورای نگهبان و صرفاً بر اساس قوانین اسلام به تصویب می رسد.

وی توجه به مسائل جهان اسلام را از وظایف دو کشور بر شمرد و افزود: امروز اسلام گرایی و بیداری اسلامی در دنیا به برکت پیروزی انقلاب اسلامی در جهان اسلام با هدف سرنگونی حکومت های دست نشانده و به دست آوردن استقلال در کشورهای منطقه و شمال آفریقا در حال نضج گرفتن است.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به اقدامات آمریکا در ترویج اسلام هراسی و روحیه اسلام ستیزی افزود: متأسفانه آمریکا از موضوع بیداری اسلامی احساس خطر کرد و هنگامی که قدرت خود در منطقه را در حال تضعیف دید تلاش کرد، مسیر انقلاب مردم مصر و کشورهای شمال آفریقا را منحرف سازد.

دبیر شورای نگهبان از تخریب چهره رحمانی اسلام و ارائه چهره خشن از اسلام انتقاد کرد و اسلام را دین صلح و برادری معرفی کرد.

آیت الله جنتی خطاب به سفیر ترکیه در ایران گفت: ما به عنوان دو کشور مسلمان و همسایه مشترکات و منافع زیادی در منطقه داریم و امیدوارم شما ضمن دیدار از ایران از مسائل مهم انقلابی و اسلامی کشور ما نیز بهره مند شوید

سفیر ترکیه در ایران در این دیدار خواهان گسترش روابط دو کشور دوست و همسایه در تمامی حوزه ها شد.

وی همچنین ضمن اظهار خوشحالی از ملاقات با دبیر شورای نگهبان آمادگی کامل کشور خود را برای همکاری با ایران در تمام ابعاد اعلام کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin